۱۰ روش عایق کردن خانه - پلتفرم مشاورمون
۱۰ روش عایق کردن خانه - پلتفرم مشاورمون

۱۰ روش عایق کردن خانه

  1. Home
  2. »
  3. ۱۰ روش عایق کردن خانه

بررسی ۱۰ روش عایق کردن خانه  

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص ۱۰ روش عایق کردن خانه با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. قبل از ورود به بحث جا دارد کمی به تعریف عایق سازی بپردازیم. به بیانی ساده عایق کاری عملیاتی است که باعث می شود سازه ی شما در برابر ورود و خروج سرما، حرارت، صوت و… مقاوم شود. با عایق سازی ساختمان از سوء مصرف انرژی و هدر رفتن آن جلوگیری می‌شود. بنابراین عایق سازی یکی از راه هایی است که به کمک آن می‌توان در هزینه های ناشی از مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد. عایق کاری به روش های مختلفی انجام می‌شود. عایق کاری پلیمری، عایق کاری توسط عایق های معدنی،‌ پشم سنگ، پشم سرباره، پشم شیشه، استفاده از مصالح ساختمانی، توسط بلوک های سبک، با سازه، بدون سازه، توسط بلوک های سیمانی و… از روش های مختلف عایق کردن ساختمان است.

نکات تکمیلی

به ادامه ی بررسی ۱۰ روش عایق کردن خانه می‌پردازیم. در عایق کاری پلیمری، با عملیات عایق بندی ساختمان جلوی ورود رطوبت و همچنین نفوذ انرژی به بیرون گرفته می‌شود. مواد مورد استفاده در این روش پلی یورتان یا پلی استایرن است. اگر قصد افزایش مقاومت عایق سازه را دارید، استفاده از مواد ضد آتش را فراموش نکنید. استفاده از عایق های معدنی نظیر پشم شیشه، پشم سنگ و… از بهترین روش های عایق کردن فضا در برابر حرارت و حتی آتش سوزی است. رایج ترین روشی که در عایق سازی استفاده می‌شود، به کار بردن مصالح ساختمانی است. بلوک هایی که به عنوان مصالح ساختمانی به کار می‌روند سازه را در برابر ورود و خروج صوت و حرارت مقاوم می‌کنند. مقاوم سازی حین عملیات ساخت و ساز از بهترین روشهایی است که برای عایق کردن ساختمان وجود دارد. بلوک های سبکی که به شکل سه جدار و دو جدار تولید می‌شوند، به خوبی جلوی ورود صوت و حرارت را می‌توانند بگیرند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها