گچ بری چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
گچ بری چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

گچ بری چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. گچ بری چیست؟

مفهوم گچ بری

موضوع امروز که در تیم مشاورمون به آن‌ می‌پردازیم گچ بری است که به‌ آن‌ قالب گیری گچ نیز گفته می‌شود. این کار یک شیوه عالی برای طراحی داخلی است . همچنین زیبایی خیره کننده ای را در بنای شما ایجاد می کند. قالب های تزئینی در اطراف درهای شما می تواند یک ورودی کسل کننده را به ورودی دلپذیر تبدیل کند. قرنیز یا روکش می‌تواند برای پنهان کردن اتصالات بین دیوار و سقف به کار رود.

متریال ساخت

در عصر ویکتوریا گچ الیافی به ماده ای سنتی برای تولید قالب گچ بری تبدیل شد. امروزه به دلیل ظاهر و بافت عالی خود محبوبیت زیادی دارد. گچ برای قالب‌گیری عالی است، زیرا می‌توان از آن در تولید انبوه سفارشی استفاده کرد. به علاوه به راحتی آن را تغییر اندازه و در فرآیند تولید شکل داد.

جایگزین های گچ بری

در گچ بری جایگزین هایی نیز وجود دارد که برخی از تولیدکنندگان در آنها تخصص دارند. مواردی مانند پلی اورتان، GRP و گچ تقویت شده با الیاف شیشه اغلب سبکتر و ارزانتر از گچ سفید هستند. چوب یکی دیگر از مواد محبوب قالب‌گیری است، زیرا گرما را به فضای داخلی می‌آورد . همچنین می‌تواند به زیبایی در طرح‌های تزئینی حکاکی شود. می توانید آن را براق کنید بزنید یا رنگ کنید.

قالب های گرجی در گچ بری

گچ بری این قالب ها به طور قابل توجهی متفاوت هستند. یکی از ویژگی‌های مهم قرنیزهای این دوره این است که با فواصل مساوی از دیوار و سقف بیرون آمده و ساخته شده اند.

قالب ویکتوریایی

از دهه 1850، گچ الیافی باعث می‌شد که قرنیزهای بزرگ و پیچیده قبل از نصب به صورت یک تکه ریخته شوند. همچنین از قالب‌های زینتی ارزان و سبک استفاده می‌شد. قرنیز بسیار آراسته بود و دارای طرح گل، میوه و انگور بود. رزهای سقفی در این دوره نیز جایگاه ویژه ای داشتند.

پس از جنگ جهانی اول

جالب است که همراهان مشاورمون اطلاعاتی در خصوص سیر تاریخی گچ بری داشته باشند. جنگ جهانی اول پایان گچ بری های تزئینی در اکثر خانه ها بود. زیرا راه را برای ایجاد خطوط واضح‌تر و ساده‌تر که اغلب با یک قرنیز ساده در مرکز سطح هماهنگ بود، هموار کرد.

هنر دکو

طرح‌های جسورانه و درشت در این دوره بسیار بارز بودند و قالب‌های تزئینی نیز رواج یافتند. در این دوره طرح‌های قوی و پله‌ای به‌شدت در قرنیزهای سقفی و دیواری دیده می‌شوند . آنها با ترکیب رنگ های سیاه و سفید صیقلی زیبایی ویژه ای داشتند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها