گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن - پلتفرم مشاورمون
گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن - پلتفرم مشاورمون

گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن

  1. Home
  2. »
  3. گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن

بررسی گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن

در این مقاله قصد داریم به بررسی گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه تیم مشاورمون باشید. اگر شما هم به صنعت ساخت و ساز علاقه داشته باشید، با گودبرداری آشنا هستید. از مهم‌ترین فعالیت های پایه در ساخت و ساز، گودبرداری است. این کار باید به درست ترین شکل ممکن و با دقت کافی انجام شود. در حقیقت با این کار بستر لازم برای ساختن پی ساختمان به وجود می‌آید. یکی از کارهای مهمی که قبل از انجام عملیات گودبرداری باید انجام شود، بررسی کردن مکانیک موجود در خاک منطقه‌ی مورد نظر برای ساخت سازه است. این کار باید توسط مهندس پروژه انجام شود. در واقع بررسی کردن ساختمان های اطراف زمین بر عهده‌ی این شخص است‌. در این راستا نکات امنیتی و حفاظتی هم باید رعایت شوند.

گام های تکمیلی جهت حفظ امنیت عملیات

اینک گام های تکمیلی گودبرداری ساختمان و نکات مهم آن را بررسی می‌کنیم. پس از این که مهندس مکانیک خاک، بررسی های لازم را انجام داد، مهندس اجرایی نتایج به دست آمده را مورد تحلیل قرار می‌دهد. بعد از تحلیل اگر هرگونه مشکلی وجود داشته باشد، تلاش می‌کند تا آن را رفع نماید. علاوه بر نکات فنی که به آن‌ها اشاره کردیم، افرادی که مشغول عملیات گودبرداری هستند هم باید مورد توجه قرار گیرند. زیرا شرایط کاری آن‌ها به گونه ای است که احتمال وقوع حادثه برای آن‌ها وجود دارد.

یکی از خطرات رایجی که ممکن است کارگران را دچار حادثه کند، ریزش کردن دیواره‌های گود است. مواردی رخ داده که با رعایت نکردن نکات ایمنی، افراد با ریزش دیواره های گود در خاک مدفون شده اند. در این شرایط دیگر امکان بیرون کشیدن افراد و نجات آن‌ها نیز وجود نخواهد داشت. خطر دیگر مربوط به کمبود اکسیژن کافی می‌باشد. جا دارد این نکته را ذکر کنیم که امکان انفجار کابل های برق و لوله های گاز نیز حین انجام عملیات گودبرداری سازه امکان پذیر است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها