کلبه چوبی - پلتفرم مشاورمون
کلبه چوبی - پلتفرم مشاورمون

کلبه چوبی

  1. Home
  2. »
  3. کلبه چوبی

کلبه چوبی چگونه ساخته می‌شود؟

امروز می‌خواهیم در تیم مشاورمون به بررسی ویژگی‌های کلبه چوبی و نحوه‌ی ساخت آن‌ها بپردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در ابتدا لازم است مقدماتی را در خصوص کلبه‌های چوبی و علت تمایل به ساخت آن‌ها ذکر کنیم. همان طور که می‌دانید این روزها هزینه های ساخت و ساز به شدت افزایش پیدا کرده است. به همین جهت افرادی که قصد خرید ویلا دارند با قیمت‌های نجومی مواجه می‌شوند‌‌. بنابراین بسیاری از افراد کلبه های چوبی را جایگزین ویلاهای گران قیمت می‌کنند. یکی از نکاتی که برای ساخت کلبه‌های چوبی باید در نظر بگیرید این است که با قوانین ساخت و ساز آشنا شوید‌. در بسیاری از مناطق زمین‌هایی وجود دارند که از نظر قانونی امکان ساخت کلبه روی آن‌ها امکان پذیر نیست. به همین جهت برای جلوگیری از هدر رفتن سرمایه‌ این موضوع را مورد توجه قرار دهید.

نحوه‌ی ساخت کلبه‌های چوبی

برای ساختن کلبه چوبی ابتدا زمین مورد نظر را انتخاب کنید. این سبک کلبه ها معمولا در مناطق جنگلی ساخته می‌شوند. حتی در بسیاری از مناطق شمالی کشور شاهد ساخت و اجاره‌ی کلبه‌های چوبی به گردشگران هستیم. برای ساختن کلبه راهی پیدا کنید تا مصالح ساخت و ساز را به محل مورد نظر برسانید. می‌توانید از وسایل نقلیه‌ی خاصی جهت حمل بار به داخل جنگل استفاده کنید‌. برخی از افراد برای ساخت کلبه‌های چوبی درختان را قطع می‌کنند. این کار طبیعت را به نابودی می‌کشاند‌. می‌توانید از چوب‌های موجود در بازار برای انجام عملیات ساخت و ساز استفاده کنید.

برای اینکه کلبه‌ی شخصی خود را بسازید یک سری ابزار هایی را نیاز دارید. اره برقی، چکش، نردبان، فرغون، مته، تبر، خط‌کش و… از جمله لوازمی هستند که باید تهیه کنید. برای ساخت کلبه‌های چوبی غالبا از چوب‌های سایز کوچک و الوارها استفاده می‌شود. برای اینکه دیوارهای کلبه در برابر حرارت و سرما مقاوم باشند باید مواد عایق را به کار گیرید. مثل سازه‌های دیگر کلبه‌ هم نیاز به سقف، درب، پنجره و… دارد. کلبه‌ها معمولا در جنگل ساخته می‌شوند. جنگل ها هم همیشه در معرض بارش باران و بادهای شدید هستند. به همین جهت نباید به سادگی از کنار استحکام سازه‌ی خود رد شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها