کف سازی ساختمان و انواع آن - پلتفرم مشاورمون
کف سازی ساختمان و انواع آن - پلتفرم مشاورمون

کف سازی ساختمان و انواع آن

  1. Home
  2. »
  3. کف سازی ساختمان و انواع آن

بررسی کف سازی ساختمان و انواع آن

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص کف سازی ساختمان و انواع آن با همدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. یکی از مهم ترین قسمت های هر سازه کف آن است. کف سازی معمولا برای داخل سازه، حیاط، تراس و… انجام می‌شود. بهتر است قبل از توضیح بیشتر یک تعریف واضح از کف سازی ساختمان ارائه دهیم. به صورت کلی به فرایندی که طی انجام آن، بر روی کف سازه یک سطح مناسب ایجاد شود، کف سازی گفته می‌شود. این کار می‌تواند بر روی ظاهر داخلی و خارجی سازه، همچنین طول عمر آن موثر باشد. برای کف سازی مصالح مخصوصی مورد نیاز است که در خرید آن‌ها باید یک سری از نکات را مدنظر قرار دهید. نکته ی اول این است که مصالح کف سازی باید مقاومت یا پایداری مناسبی داشته باشند. علاوه بر آن چه اشاره کردیم، سطح مقاومت مصالح در مقابل حرارت و سرما هم حائز اهمیت است.

نکات تکمیلی

به بررسی نکات تکمیلی کف سازی ساختمان و انواع آن می‌پردازیم. کف سازی ساختمان با توجه به محل کف سازی می‌تواند متفاوت باشد. کف سازی ممکن است بر روی زمین خاکی انجام شود. اگر بستر کف سازی، زمین خاکی باشد باید مسائلی مورد توجه واقع شوند. زمین خاکی لازم است از نظر جذب آب های زیرزمینی مورد بررسی قرار گیرد. هر میزانی که آب های زیرزمینی توسط خاک جذب شود، به همان میزان هم زمین نشست خواهد کرد. با نشست زمین حالت برآمدگی در سطح کف به وجود خواهد آمد. کف سازی می‌تواند بر روی زمین خشک، زمین نیمه خشک، زمین مرطوب، و همچنین مابین طبقات یک ساختمان انجام شود. کف سازی زمین های خشک نسبت به زمین هایی که رطوبت بالایی دارند، بسیار آسان تر است. در ساخت بتن مورد نیاز برای کف سازی زمین های خشک از شن و ماسه استفاده می‌شود. بعلاوه ملات سیمان، موزاییک و مصالح دیگر نیز در این عملیات به کار می‌روند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها