کانتر و جزیره - پلتفرم مشاورمون
کانتر و جزیره - پلتفرم مشاورمون

کانتر و جزیره

 1. Home
 2. »
 3. کانتر و جزیره

صفحه کابینت کوارتز

کوارتزاز یکی از سخت ترین مواد معدنی روی زمین ساخته شده است، و مسلما بادوام ترین متریال برای مصارف لوازم آشپزخانه است. کواتز همچنین از چشم نوازترین  سنگ های موجود در بازار است. سنگ کوارتز در طیف گسترده ای از رنگ ها، از جمله قرمز،  سبز، آبی و همچنین قهوه ای خاکی، مشکی و کرم، با درخشش و رگه های زیبا کاملا مشابه انواع سنگ گرانیت یا مرمر در بازار وجود دارند. اما بر خلاف اسلب های سنگ طبیعی که استخراج می شوند، اسلب های سنگ کوارتز در کارخانه مهندسی، ساخت و پرداخت می شوند. در این مقاله گروه طراحان مشاورمون سعی دارند شما را با ویژگی های صفحه کابینت کوارتز آشنا کنند.

آیا صفحه کابینت کوارتز بهتراز صفحه کابینت گرانیت است؟

ماده اولیه صفحه کابینت کوارتز، کوارتز آسیاب شده (حدود 94 درصد) است که با رزین های پلی استر برای چسباندن و رنگدانه ها برای رنگ دادن به اسلب این سنگ استفاده شده است. برای برخی از طرح ها، مقادیر کمی شیشه بازیافتی یا ذرات فلزی به مخلوط اضافه می شود. رزین ها همچنین به مقاوم شدن صفحه کابینت کوارتز در برابر لکه و خراش کمک می کنند، زیرا سطح صفحه کابینت کوارتز غیر متخلخل هستند، بنابراین هرگز نیازی به آب بندی ندارند. گرانیت پادشاه حاکم بر کانترها در مقایسه با کوارتز، معمولاً حداقل یک بار در سال نیاز به روکش محافظ جدید دارد.

در گذشته، بزرگترین مشکل کوارتز این بود که فاقد الگو و تنوع رنگی بود. اما امروزه، با استفاده از تکنولوژی، همه تولید کنندگان صفحات کابینت،  با استفاده از رنگ و منسوجات باعث ایجاد لکه‌ها، الگوها و رگه های تصادفی به نحوی که الگوهای کاملا طبیعی ایجاد می شود و تقریباً از نمونه واقعی یک سنگ طبیعی غیرقابل تشخیص باشند. طی سالیان اخیر، اسلب های سنگ کوارتز برای تامین و ساخت صفحات کابینت محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.  کوارتزها زمانی فقط با یک روکش صیقلی در دسترس بودند. صفحات کوارتز را می توانید در انواع سنگ شکن، سندبلاست یا نقش برجسته  تهیه کنید. بنابراین اگر ظاهری از سنگ آهک مات، تخته سنگ بافت دار یا گرانیت براق  مد نظر شماست، یک صفحه پیشخوان کوارتز، مناسب ترین انتخاب شما خواهد بود. برای کمک به انتخاب مناسب ترین صفحه کابیت کوارتز مطابق با بودجه، الزامات طراحی آشپزخانه، نحوه نظافت و سبک زندگی شما، گروه طراحی مشاورمون، مزایا و معایب کانترهای کوارتز را بررسی نموده، تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

کانترهای کوارتز چگونه ساخته می شوند؟

کریستال‌های کوارتز طبیعی استخراج می‌شوند، سپس به صورت گرده و یا سنگدانه ‌ای در می‌آیند که تحت فشار و حرارت شدید با چسب‌های رزین ذوب می‌شوند و یک صفحه جامد را تشکیل می‌دهند. رنگدانه هایی که در طول فرآیند اضافه می شوند، رنگ را به کانتر و صفحات کوارتز می افزایند.

مزایای استفاده از صفحات کابینت کوارتز:

 • برخلاف سنگ یا چوب طبیعی، هرگز نیازی به آب بندی و روکش عایق ندارد. برای نگهداری و نظافت روزانه فقط با آب صابون پاک شود. لکه های سطحی را می توان با یک اسکراب پاک کننده ملایم پاک کرد. از پدهای شستشو که می توانند سطح را کدر کنند و مواد شیمیایی که می توانند پیوندهای بین کوارتز و رزین ها را از بین ببرند، خودداری کنید.
 • صفحات کابینت کوارتز، ضد میکروب و باکتری است.
 • چسباننده های رزین، سطح اسلب کوارتز را غیر متخلخل می کنند، بنابراین باکتری ها، کپک ها و کپک های ایجاد کننده لکه و بو نمی توانند به سطح نفوذ کنند.
 • زیبا، مستحکم، وهمه پسند است.
 • رزین‌ها همچنین کوارتز را نسبت به سنگ طبیعی انعطاف‌پذیرتر می‌کنند و به سازندگان اجازه می‌دهند تا آن را خم کرده و به شکل سینک یا کناره‌های یک جزیره منحنی شکل دهند. موارد استفاده از اسلب کوارتز نه تنها به عنوان صفحات کانتر بلکه در کف سازی و دیوار نیز استفاده می شود. سازندگان حتی می توانند اسلب ها را به اندازه های استاندارد کاشی برش دهند.

معایب استفاده از صفحات کابینت کوارتز:

 • گران قیمت است
 • در مقایسه با گزینه های DIY، مانند چوب، بامبو و بتن، که می توانند کمتر از 10 دلار در هر مترمربع هزینه داشته باشند. کوارتز، مانند گرانیت گران قیمت است. حدود 60 تا 90 دلار در هر متر مربع، با احتساب نصب هزینه خواهد داشت. صفحات اکریلیک، یکی دیگر از گزینه های رقیب، که حدود 40 تا 80 دلار در هر متر مربع نصب می شوند.
 • صفحلت کابینت گرانیت نمی تواند گرمای زیاد را تحمل کنند.
 • اکثر تولیدکنندگان اذعان دارند که محصولاتشان تا 400 درجه فارنهایت را تحمل می‌کنند، اما تغییر ناگهانی دما یا گرمای مداوم ناشی از ظرفی که روی پیشخوان باقی بماند ممکن است باعث ترک خوردن سطح کانتر و صفحات کابینت کوارتزمی شود. برای ایجاد ایمنی در برابر گرما، همیشه از یک صفحه ی مقاوم، یا پد مقاوم در برابر گرما استفاده کنید.
 • مقاومت کافی در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا و شرایط جوی سنگین را ندارد، لذا در استفاده خارجی کاربرد ندارد. تابش مستقیم خورشید می‌تواند باعث محو شدن رنگ‌ها یا تاب برداشتن و یا خرد شدن صفحات کابینت کوارتز، در طول زمان می شود. در حال حاضر، هیچ یک از تولید کنندگان بزرگ، کوارتز مورد تایید جهت استفاده در فضای باز را تولید نمی کنند

راهنمای خرید کانترهای کوارتز

 1. رنگ ها و قیمت ها را مقایسه کنید.

با مقایسه رنگ ها و قیمت ها خرید کنید. برخی از سازندگان کوارتز منحصراً از طریق فروشگاه‌های بزرگ به فروش می‌رسند. اسلب های دیگر فقط از طریق نمایشگاه های آشپزخانه و حمام در دسترس شما هستند.

 1. نام تجاری و رنگ خود را انتخاب کنید

نام تجاری و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و زمانی را جهت مراجعه یک سازنده به خانه  خود مشخص کنید تا ضمن اندازه گیری دقیق، از روی کابینت های شما الگو مناسب بسازند. ابعاد برش های سینک و شیر آب و همچنین هر وسیله ای مانند اجاق گاز را ضمن رعایت اصول طراحی با دقت انجام دهند.

 1. قیمت ها را استعلام کنید و سپس سفارش خود را ثبت کنید

ریز قیمت ها را دریافت کنید و سفارش خود را ثبت کنید. هنگامی که سازنده از پیچیدگی نصب، از جمله مشخصات لبه، تعداد اسلب ها و جزئیات برش مطلع شود، می تواند هزینه ی واقعی کل کار را بیان کند.

 1. صبر کنید (حدود یک هفته)

با فرض اینکه پایه ی کابینت های شما داخل هستند، سازنده می تواند دال ها را از شرکت توزیع کننده دریافت کند یا مستقیماً از کارخانه  سنگ صفحات کوارتز دریافت کند و در عرض یک هفته آن را مطابق با مشخصات شما شکل دهد.

اگراز چند نوع اسلب کوارتز استفاده می کنید، از سازنده بخواهید کوارتز های انتخابی را از یک تولید کننده مشخص تهیه کند تا بهترین تطابق ممکن را تضمین کنید.

 1. هنگام نصب دقت نمایید

اجرا کننده دال را مستقیماً روی کابینت ها قرار می دهد. به طور کلی، هیچ لایه زیرین یا تخته سه لایه  مورد نیاز نیست. با چسب ساختمانی مبتنی بر سیلیکون در جای خود ثابت می شود و درز بین صفحات با رزین اپوکسی همرنگ پر می شود.

سینک‌ها با گیره‌ها (و گاهی اوقات با چفت های چوبی) نصب می‌شوند که به سطح زیرین  کابینت وصل می‌شوند. انتظار می رود زمان نصب برای یک آشپزخانه معمولی از چند ساعت تا یک روز طول بکشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها