کاشی های موزاییک - پلتفرم مشاورمون
کاشی های موزاییک - پلتفرم مشاورمون

کاشی های موزاییک

  1. Home
  2. »
  3. کاشی های موزاییک

کاشی های موزاییک

موزاییک‌ مدت‌هاست که به‌عنوان روشی خلاقانه برای کنار هم قرار دادن یک اثر هنری یا الگوی استادانه استفاده می‌شود. امروز در تیم مشاورمون قصد داریم تا توضیحاتی را در این خصوص برای شما بیان کنیم. با ما همراه باشید. اصطلاح موزاییک در اصل به معنای طرحی است که از بسیاری از قطعات کوچکتر کاشی تشکیل شده است. این نوع کاشی‌ها  در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی هستند. این تنوع باعث می‌شود به یکی از مواد در دسترس و محبوب در بازار تبدیل شوند.

کاشی های معرق سابقه ای طولانی دارند. در اصل، آنها را از قطعات کوچک و دست‌تراش شده سنگ، شیشه یا سرامیک که در ملات قرار می‌گرفتند برای ایجاد یک نقش یا تصویر جمع‌آوری می‌کردند. موزاییک های شیشه ای برای اولین بار در 3500 سال پیش در مصر ظاهر شدند. به یونان و هند سفر کردند. سپس به امپراتوری بیزانس و غرب رفتند. زیبایی درخشانشان نیز به دلیل تأثیر تزئینی آن‌ها در کلیسای سنت مارک در ونیز مورد توجه قرار گرفته است.

انواع کاشی‌ها

سرامیک: برای ساخت کاشی و سرامیک، خاک رس طبیعی را در کوره می پزند. به طور معمول، خاک رس با یک لعاب محافظ ساخته می شود تا کاشی در برابر لکه ها و رطوبت مقاوم شود. این مرحله تضمین می‌کند که کاشی‌های سرامیکی می‌توانند فرسودگی و پارگی روزانه را در آشپزخانه یا حمام تحمل کنند. همچنین آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای پوشش‌های پشتی، دیوارهای داخلی و کف‌هایی که رفت‌و‌آمد سبکی دارند، تبدیل می‌کند.

موزاییک پرسلان: برای کسانی که به دنبال مواد کاشی مقاوم‌تر هستند، پرسلان مناسب است. ظروف چینی که با ترکیبی از فلدسپات، خاک رس سفید و ماسه تشکیل شده است، در دمای بالاتری نسبت به سرامیک پخته می شود. همچنين به طور قابل توجهی متراکم و بادوام  می شود. کاشی چینی برای کاربردهای داخل و خارج از خانه مناسب است. از جمله دیوارها، میزها و کف‌هایی که رفت‌و‌آمد زیادی دارند در این دسته قرار می‌گیرند.

موزاییک هایی از نوع سنگ طبیعی: پس از استخراج، سنگ های طبیعی مانند سنگ مرمر، تخته سنگ و گرانیت ممکن است به قطعات کاشی بریده شوند. کاشی‌های سنگ طبیعی ترکیبی ملایم از رنگ، بافت و جذابیت روستایی را ارائه می‌دهند. بسیاری از انواع آن‌ها به اندازه‌ای بادوام هستند که برای کاربردهای مختلفی از جمله کف‌پوش‌ها استفاده می‌شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها