چوب پلاست - پلتفرم مشاورمون
چوب پلاست - پلتفرم مشاورمون

چوب پلاست

  1. Home
  2. »
  3. چوب پلاست

ویژگی های چوب پلاست

امروز به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم در خصوص چوب پلاست و ویژگی های آن با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. چوب‌های پلاست چوب هایی هستند که به شیوه‌ی خاصی ساخته می‌شوند و در بازار به فروش می‌رسند. این چوب ها ترکیبی از چوب، مواد افزودنی و ترموپلاستیک ها هستند. منظور ما از چوب در اینجا مواد خاصی مثل پودر خاک اره یا فیبر چوب است. برای اینکه بهتر بتوانید با ساختار این چوب ها آشنا شوید لازم است تا در خصوص ترموپلاستیک ها اطلاعات بیشتری کسب کنید. ترموپلاستیک ها می‌توانند از مواد بازیافتی یا مواد جدید ساخته شوند. مواد بازیافتی که در تولید آن‌ها به کار می‌روند اعم از پلی اتیلن، پی وی سی و… هستند. البته در بازار معمولا چوب های پلاست که از پلی اتیلن ساخته شده اند دیده می‌شوند.

نکاتی در خصوص چوب های پلاست

همانطور که اشاره کردیم در ساخت چوب پلاست از مواد افزودنی خاصی استفاده می‌شود‌. این مواد افزودنی می‌توانند مواد رنگ دهنده، مواد تثبیت کننده، روان کننده و… باشند. اینک جا دارد چوب های پلاست را از نظر میزان سازگاری با محیط زیست بررسی کنیم. طبق توضیحاتی که پیش از این بیان کردیم چوب های پلاست با استفاده از مواد بازیافتی نیز ساخته می‌شوند. این مواد بازیافتی می‌توانند دورریز های خود چوب یا مواد دیگر باشند. به همین جهت چوب های پلاست که به آن‌ها چوب های پلاستیک نیز گفته می‌شود هیچ منافات و تعارضی با سلامت محیط زیست ندارند. معمولا ساخت این چوب ها پسماندی را از خود برجای نمی‌گذارند.

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند در خصوص قابلیت اشتعال پذیری چوب های پلاست است. در پاسخ باید به این موضوع اشاره کنیم که چوب های پلاست در ساختار خود به شکل عادی ضد آتش نیستند. امت نکته ای در این جا وجود دارد که باید به آن توجه کنید. اگر چوب پلاستی که انتخاب کرده اید جنس مرغوبی داشته باشد زمان آتش سوزی جلوی شعله ورتر شدن آتش را می‌گیرد. همین موضوع باعث می‌شود تا آتش به اطراف سرایت نکند. چوب های پلاست مزایای منحصربه‌فردی دارند که این عیب کوچک را کم‌رنگ می‌کنند. برای مثال این چوب ها مقاومت خوبی در برابر رطوبت دارند. دچار ترک خوردگی نمی‌شوند و از رویش قارچ ها و کپک ها در امان هستند.  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها