چسب در ساختمان - پلتفرم مشاورمون
چسب در ساختمان - پلتفرم مشاورمون

چسب در ساختمان

  1. Home
  2. »
  3. چسب در ساختمان

چسب در صنعت ساختمان و ساخت و ساز چه نقشی دارد؟

چسب در صنعت ساختمان و ساخت و ساز بسیار مهم است. به کمک تیم مشاورمون این موضوع را بررسی خواهیم کرد. مصالح ساختمانی سنتی و نوین، مانند بتن، پلاستیک، پنل های چوبی و غیره برای نشان دادن چسبندگی خوب، عملکرد مناسب و کاربرد آسان تر به چسب نیاز دارند. با توجه به این مزایا، استفاده از چسب در صنعت ساختمان رو به افزایش است. انواع چسب، تکنیک های چسباندن و روش های کاربردی مورد استفاده در صنعت ساختمان را بیاموزید. ساخت و ساز و عمران بزرگترین بازار را برای چسب ها ایجاد می‌کنند.  زیرا سطوح بزرگ و اتصالات ضخیم را به هم متصل می کنند. قبلاً چسباندن و آب بندی مصالح ساختمانی سنتی با سیمان، گچ و چسب های طبیعی انجام می شد.

در باب چسب در صنعت ساختمان در حال حاضر، بسیاری از مصالح ساختمانی جدید توسعه یافته اند. این مصالح با انواع چسب اجرا می شوند. برخی از این مصالح شامل موارد زیر هستند: پلاستیک ها، پنل های گچی، فوم های عایق، پنل های مبتنی بر چوب (نئوپان) و بسیاری از مواد اولیه مصنوعی جدید برای دکوراسیون‌. تمام مصالح ساختمانی (بتن، شیشه، پلاستیک و غیره) برای چسبندگی کافی، عملکرد بهتر و اجرای آسان تر به چسب نیاز دارند.

چسب در صنعت ساخت و ساز بر دو نوع است:

نوعی از چسب در صنعت ساختمان و ساخت و ساز چسب های غیر سازه ای است. این چسب ها برای چسباندن مواد تزئینی مانند پوشش های کف و دیوار و سایر موادی که به استحکام زیاد نیاز ندارند استفاده می شود. پنل ها، الیاف و تخته چوب، برخی از درهای داخلی از این دسته مواد هستند. این چسب ها ممکن است چسب های تماسی ، چسب های مبتنی بر حلال و چسب های طبیعی و تجدیدپذیر باشند.

نوع دیگر چسب در صنعت ساختمان چسب های سازه ای است. این چسب‌ها حداقل 5 تا 8 مگاپاسکال استحکام برشی-کششی ایجاد می کنند. این چسب ها برای قطعات سازه ای مانند چسباندن بتن به بتن، کاشی و سرامیک به بتن، سنگ تراشی، پنل های ساختمانی، درهای بیرونی، آب بندی قطعات فلزی به بتن و… به کار می‌روند. این چسب ها متشکل از چسب های اپوکسی، پلی یورتان های ساختاری، سیلیکون ها و اکریلیک های ساختاری هستند. چسب‌هایی که برای تولید قطعات پیش ساخته در کارخانه‌ها استفاده می‌شوند، اغلب از گرمایش برای تسریع خشک شدن و یا پخت استفاده می‌کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها