پهپاد در صنعت ساختمان سازی - پلتفرم مشاورمون
پهپاد در صنعت ساختمان سازی - پلتفرم مشاورمون

پهپاد در صنعت ساختمان سازی

  1. Home
  2. »
  3. پهپاد در صنعت ساختمان سازی

بررسی استفاده از پهپاد در صنعت ساختمان سازی

کاربرد پهپاد در صنعت ساختمان سازی این روزها بیشتر از گذشته به چشم می‌آید. به همین جهت در مجموعه مشاورمون این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم. صنعت ساخت و ساز همواره با چالش های زیادی در زمینه های مختلف روبرو بوده است. افزایش هزینه ها، هدر رفتن مواد، مدیریت زمان و… از مهم ترین چالش های پیش رو در ساختمان سازی هستند. در گذشته که عملیات عمرانی غالبا به صورت دستی انجام می‌شد مشکلات بیشتری بر سر راه افراد قرار داشت. اما امروزه پهپادها وارد عرصه ساخت و ساز شده اند و به عنوان یک فناوری نوین هم‌چنان در حال گسترش و رشد هستند.

کاربردهای مختلف پهپادها در ساخت و ساز

داده هایی که از طریق پهپادها به دست می‌آیند، توسط نرم افزارهای مهندسی بررسی و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرند. شما می‌توانید علاوه بر کاربرد فوق، جهت پوشش دادن نقشه های ساختمانی هم از پهپادها استفاده کنید. داده های پهپاد با استفاده از نوعی نرم‌افزار فتوگرامتری مورد پردازش قرار می‌گیرند. اطلاعات به دست آمده پس از پردازش برای ساخت مدل های ارتفاعی رقومی و هم‌چنین تصویرهای سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از پهپادها می‌توان به منظور نقشه برداری زمین هم استفاده کرد. امروزه استفاده از پهپادها جایگزین روش های قدیمی نقشه برداری زمینی شده است. بنابراین با استفاده از این فناوری نوین می‌توان تا حد قابل توجهی در استفاده از نیروی انسانی و صرف زمان صرفه جویی کرد.

پهپاد در صنعت ساختمان سازی خطاهای انسانی را به کمترین میزان ممکن می‌رساند. از طرف دیگر باعث بهبود زیرساخت ها هم می‌شود. توانایی عجیب این فناوری در جمع آوری اطلاعات باعث نظارت و مدیریت بر پروژه های عمرانی به بهترین شکل ممکن می‌شود. هواپیماهای بدون سرنشین که دوربین هایی درون آن‌ها نصب شده است با ضبط تصاویر باکیفیت فرایند انجام کار را تسهیل می‌کنند. مسلما استفاده از شیوه های سنتی در حیطه ساخت و ساز هزینه های زیاد مالی، زمانی، نیروی انسانی و… را با خود در پی خواهد داشت. بنابراین بهتر است از فناوری های نوین استفاده کنیم‌.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها