پنجره ارسی - پلتفرم مشاورمون
پنجره ارسی - پلتفرم مشاورمون

پنجره ارسی

  1. Home
  2. »
  3. پنجره ارسی

ویژگی های پنجره ارسی

امروز می‌خواهیم به همراه تیم مشاورمون در خصوص ویژگی های پنجره ارسی با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. پنجره ها نقش مهمی در میزان ورود نور به داخل محیط دارند. همچنین یکی از اجزای مهم و اثرگذار در طراحی دکوراسیون نیز محسوب می‌شوند. به همین جهت باید با انواع پنجره ها آشنایی کافی را داشته باشید تا بتوانید بهترین نوع آن را برای فضای مورد نظر خود انتخاب کنید. در ادامه مقدماتی را در مورد پنجره های ارسی ذکر می‌کنیم. پنجره‌های های ارسی که در بافت های سنتی بسیار جذاب و پرکاربرد هستند به شیوه‌ی خاصی ساخته می‌شوند. این پنجره ها که چوبی هستند به شکل کشویی ساخته می‌شوند‌. برای اینکه باز یا بسته شوند باید آن‌ها را بالا و پایین ببرید. در پنجره‌های ارسی چوب و شیشه با یکدیگر ترکیب می‌شوند و یک نمای سنتی و زیبا ایجاد می‌کنند.

کاربرد پنجره های ارسی

شاید این روزها در نماهای مدرن شاهد پنجره‌های این چنینی نباشیم. اما اگر قصد دارید خانه‌، کافه یا رستوران خود را به صورت سنتی طراحی کنید از این پنجره ها غافل نشوید. پنجره های مذکور در طرح های مختلفی طراحی می‌شوند. این طرح ها می‌توانند به شکل گل‌ها، اشکال هندسی و… باشند. یکی از مزیت هایی که پنجره های ارسی با خود به همراه دارند کنترل میزان نور ورودی است. حتما می‌دانید که شدت تابش نور خورشید به داخل محیط بر وضعیت نور فضا اثر می‌گذارد. این پنجره ها کمک می‌کنند که نور طبیعی خورشید به اندازه‌ی کافی تابیده شود. نور کم فضا را دلگیر و تاریک می‌کند. نور زیاد هم بسیار زننده و آزاردهنده خواهد بود.

پنجره ارسی علاوه بر تمامی چیزهایی که گفتیم به دلیل ترکیب رنگ جذابی که دارد از نظر روانشناسی هم فواید زیادی را برای ما خواهد داشت. رنگ‌های مختلفی که در این پنجره استفاده می‌شوند تعادل خاصی را ایجاد می‌کنند. این پنجره ها حریم خصوصی امنی را هم ایجاد می‌کنند‌ و باعث می‌شوند فضای داخلی از بیرون دید نداشته باشد. برخی از کارشناسان می‌گویند در گذشته ارسی هایی که در قسمت بالایی درب اتاق ها نصب می‌شدند عملکردی مشابه بادگیرها داشتند. همچنین ترکیب رنگ‌های موجود در شیشه های ارسی از ورود جانوران مزاحمی مثل مارمولک به داخل جلوگیری می‌کردند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها