پلمب بیش از ۲۹۸۶ واحد مشاوراملاک متخلف در کشور - پلتفرم مشاورمون
پلمب بیش از ۲۹۸۶ واحد مشاوراملاک متخلف در کشور - پلتفرم مشاورمون

پلمب بیش از ۲۹۸۶ واحد مشاوراملاک متخلف در کشور

  1. Home
  2. »
  3. اخبار
  4. »
  5. پلمب بیش از ۲۹۸۶ واحد مشاوراملاک متخلف در کشور

نماینده وزارت راه و شهرسازی گفت: در یک ماه گذشته از ۳۲ هزار مشاور املاک کشور بازدید شد که از این شمار ۲۹۸۶ واحد صنفی متخلف پلمب شدند.

علیرضا مهلی صبح امروز، اول شهریورماه در حاشیه سفر به بندرعباس، افزود: این واحدهای صنفی متخلف بیش از ۱۳۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان جریمه شدند.

وی با بیان اینکه نبود نرخ نامه، مجوز، ارائه نکردن فیش رسید کمیسیون و گران فروشی از مهم‌ترین تخلفات مشاوران املاک بود، تصریح کرد: بیش از هشت میلیون ایرانی مستاجر هستند که باید در سامانه اجاره‌بهاء نام نویسی، و کد رهگیری رایگان دریافت کنند.

مهلی با بیان اینکه بیش از هزار و صد مشاور املاک در هرمزگان فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: مالکان هم با نام نویسی و ثبت ملک هایشان در سامانه ملی اسناد و املاک، مشمول مالیات خانه‌های خالی نمی‌شوند.

وی با اشاره به اینکه با نام نویسی مستاجران در سامانه ملی اسناد و املاک در قسمت اجاره نامه، سوداگران نمی‌توانند در سال‌های آینده دخل و تصرفی در اجاره بهای فرد داشته باشند، اظهار کرد: در یک ماه گذشته از ۷۰۰ مشاور املاک استان هرمزگان بازرسی و از این شمار ۲۵ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

مهلی با بیان اینکه این واحدهای صنفی متخلف بیش از یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جریمه شدند، خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با سامانه ۱۳۵ تعزیرات حکومتی استان تماس بگیرند.

منبع : ایسنا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها