پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان - پلتفرم مشاورمون
پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان - پلتفرم مشاورمون

پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان

  1. Home
  2. »
  3. پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان

بررسی پرینت سه بعدی در ساختمان جایگزینی برای ماکت

پرینت سه بعدی در ساختمان جایگزینی برای ماکت محسوب می‌شود که امروز در مجموعه مشاورمون به بررسی آن خواهیم پرداخت. پرینت سه بعدی در صنعت ساختمان سازی به قدری پیشرفت کرده است که امروزه نمی‌توان هیچ روش دیگری را یک رقیب جدی برای این شیوه دانست. پرینت سه بعدی همواره مزیت های زیادی با خود به همراه دارد. در پرینت های سه بعدی خیلی راحت تمامی جزئیات کار مورد توجه قرار می‌گیرند. هم‌چنین این پرینت‌ها دارای شکل ظاهری جذاب تر هستند و می‌توانید رنگ های دلخواه را روی طرح خود پیاده کنید. از طرف دیگر استفاده از این روش با کاهش هزینه ها همراه است. پرینت سه بعدی توسط دستگاه های پرینتر مخصوص انجام می‌شود. با این روش دیگر نیازی به ساخت زمان‌بر ماکت های سنتی نیست. در واقع علاوه بر رنگ آمیزی توسط این پرینترها می‌توانید با حجم کم و در ابعاد ۲۵۰ میکرون کار ماکت سازی را انجام دهید.

مزیت ها و کاربرد

به ادامه بحث در خصوص پرینت سه بعدی در ساختمان جایگزینی برای ماکت می‌پردازیم. با استفاده از روش پرینت سه بعدی دیگر ساخت ماکت های پیچیده کار سختی نیست. مقیاس سازی توسط پرینتر سه بعدی خیلی راحت است. زیرا همه‌ی این کارها به کمک نرم افزار انجام می‌شوند و دقت بالایی دارند. هرچقدر که بخواهید می‌توانید روند پرینت را تکرار کنید و محدودیتی از این بابت وجود ندارد. به همین جهت بدون اینکه مجبور به صرف هزینه اضافی شوید، می‌توانید چندین نسخه از ماکت را داشته باشید.

معمولا یکی از مشکلاتی که طراحان با آن مواجه هستند این است که گاهی کارفرمایان از آن‌ها می‌خواهند تا جزئیات ماکت خود را تغییر دهند. اگر از پرینت سه بعدی به عنوان جایگزین ماکت های قدیمی استفاده کنید، در این شرایط با مشکلی مواجه نخواهید شد. زیرا به سادگی با انجام تغییرات مورد نظر در طرح اولیه می‌توانید دوباره طرح را به دستگاه پرینتر جهت پرینت ارسال نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها