پرده بامبو - پلتفرم مشاورمون
پرده بامبو - پلتفرم مشاورمون

پرده بامبو

  1. Home
  2. »
  3. پرده بامبو

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون ویژگی‌های پرده بامبو را مورد بررسی قرار دهیم. تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید. در ابتدا لازم است مقدماتی را ذکر کنیم تا با پرده‌های بامبو آشنایی پیدا کنید. حتما در فیلم ها یا عکس های قدیمی دیده اید که پنجره ها با ورق های حصیری پوشانده می‌شدند. این روزها نیز پرده‌های بامبو همان پرده‌های حصیری هستند که جلوه‌ی مدرن تری پیدا کرده اند. در واقع این پرده ها توسط رشته‌ چوب های بامبو در کنار همدیگر یک نورگیر زیبا را ایجاد می‌کنند. برای اینکه رشته چوب های بامبو به تار و پود یکدیگر متصل شوند لازم است تا از نخ پنبه جهت این اتصال استفاده شود.

اینک به برخی از تفاوت های حصیر بامبو و حصیر سنتی می پردازیم. اساسی ترین تفاوتی که باید به آن اشاره کنیم مربوط به جنس چوب به کار رفته در آن‌ها است. حصیرهای سنتی با استفاده از چوب‌های درشت ساخته می‌شوند. اما حصیرهای بامبو اینطور نیستند و از چوب بامبو که قابل کشت به صورت طبیعی است ساخته می‌شوند. کشت طبیعی بامبو را بیشتر در کشورهای آسیای شرقی شاهد هستیم. در حقیقت کاربرد این سبک از حصیرها نسبت به حصیرهای سنتی در دنیای امروز بیشتر است. حصیرهای سنتی اغلب در جهت مصارف خانگی معمولی مثل محافظت از کولر، گلخانه، سایه‌بان و… کاربرد دارند.

انواع مختلف پرده‌های بامبو

پرده بامبو به روش های مختلفی اعم از ساده یا دور دوز ساخته شده و در بازار عرضه می‌شود. این پرده ها که در آن‌ها نخ مخصوصی نی‌های بامبو را در کنار یکدیگر نگه داشته است، مزایایی هم دارند. برای مثال مقاومت در برابر هرگونه رطوبت و آب باعث می‌شود تا ظاهر پرده جلوه‌ی خود را از دست ندهد. همچنین در محیط‌های مرطوب مثل شمال کشور نیز این پرده ها قابل استفاده هستند. در پرده‌های بامبو که دور دوز هستند یک لایه پارچه دور چوب بامبو پیچیده شده و دوخته می‌شود تا نمای بصری جذابی را ایجاد کند. اما پرده‌های معمولی چنین دوختی ندارند و به شکل کاملا ساده هستند. اگر پرده‌ای که خریداری می‌کنید با تلفیق و ترکیب حصیر بامبو و حصیر سنتی تولید شده باشد از مقاومت پایین تری در برابر رطوبت برخوردار خواهد بود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها