ویژگی‌های ویواریوم - پلتفرم مشاورمون
ویژگی‌های ویواریوم - پلتفرم مشاورمون

ویژگی‌های ویواریوم

  1. Home
  2. »
  3. ویژگی‌های ویواریوم

ویژگی‌های ویواریوم و کاربرد آن

امروز به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم در مورد ویژگی‌های ویواریوم و کاربرد آن با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید. در ابتدا جا دارد برای روشن تر شدن بحث به تعریف این واژه بپردازیم. ویواریوم نامی است که از زبان لاتین گرفته شده و در واقع هم مفهوم با محلی برای زندگی می‌باشد. بسیاری از افراد فکر می‌کنند که ویواریوم ها همان جعبه‌های شیشه‌ای کوچکی هستند که در آن جانورانی مثل موش یا مارمولک زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که ویواریوم ها کارکرد پیشرفته‌تری از آن‌چه که دیگران تصور می‌کنند دارند. آن‌ها را می‌توان جزء تجهیزات تحقیقاتی زیست پزشکی دانست که از نظر علمی کاربرد فراوانی دارند.

به ادامه‌ی بحث ویژگی‌های ویواریوم می‌پردازیم‌. ویواریوم ها را می‌توان به بیانی ساده مشابه با مناطق محصور شده برای زندگی جانوران تعریف کرد. گیاهان و حیوانات در ویواریوم ها می‌توانند خارج از محل زندگی خود به حیاتشان ادامه دهند. این اکوسیستم کنترل شده در مقیاس کوچکی محل زیست جانداران را فراهم می‌کند. برای انجام تحقیقات دانشگاهی ویواریوم ها را در اندازه‌های مختلف داخل محیط آزمایشگاه قرار می‌دهند. سپس با تحلیل و بررسی های لازم نتایج تحقیقات را منتشر می‌کنند. هدف اصلی ویواریوم ها این است که محیط پایدار و ایمن برای گونه‌های مختلف ایجاد شود.

چند نکته در خصوص ویواریوم ها

تاکنون نکاتی را در خصوص ویژگی‌‌های ویواریوم مطرح کردیم. در ادامه می‌خواهیم فاکتورهای قابل توجه برای ویواریوم را بررسی کنیم. یکی از این فاکتورهای مهم حفظ رطوبت است. رطوبت برای ادامه‌ی حیات جانداران داخل ویواریوم یک عنصر ضروری محسوب می‌شود. به همین جهت هم میزان آن باید مورد کنترل قرار گیرد. یکی دیگر از  مواردی که برای حفظ حیات جانداران ویواریوم باید به آن توجه شود، میزان نوری است که به محیط می‌تابد. اهمیت این نور بدان جهت است که در ویواریوم تا حد ممکن فضای تصنعی با فضای واقعی باید شبیه سازی شود. هنگام تهیه‌ی ویواریوم حواستان باشد که وضعیت تهویه‌ی هوا و ورود اکسیژن به میزان کافی مورد توجه قرار گیرد. اگر این نکته را مدنظر قرار ندهید ممکن است با مرگ جانداران داخل محیط ویواریوم مواجه شوید. امیدواریم نکات مطرح شده ابهامات شما را در این موضوع رفع کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها