ورقه آهن موجدار - پلتفرم مشاورمون
ورقه آهن موجدار - پلتفرم مشاورمون

ورقه آهن موجدار

  1. Home
  2. »
  3. ورقه آهن موجدار

ویژگی‌های ورقه آهن موجدار

ورقه آهن موجدار در زمره‌ی مصالح ساخت و ساز محبوب و پرکاربرد قرار می‌گیرد که در ادامه راجع به ویژگی های آن به کمک تیم مشاورمون بحث خواهیم کرد. ورقه های موجدار یا کرکره ای جزء ورق های نازک فرم داده شده هستند که می‌توانند فولادی یا آلومینیومی باشند. ورقه های آهنی وقتی به صورت موجدار شکل داده می‌شوند، کیفیت آن‌ها بالا می‌رود. زیرا ایجاد موج روی ورقه های آهنی همواره با افزایش مقاومت و استحکام آهن همراه است. بعلاوه حرکت جریان آب و… روی سقف های موجدار سریع تر شده و جلوی خوردگی در اثر رطوبت نیز گرفته می‌شود. ورقه های موجدار ممکن است از نوع پلاستیکی هم باشند. اما نوع آهنی به دلیل استحکام بالاتر پرطرفدارتر است.

بررسی مقاومت و سایر مزایای ورقه های آهنی موجدار

ورقه آهن موجدار برای اینکه طول عمر بیشتری داشته باشد، باید در مقابل عوامل تهدید کننده بیرونی مثل رطوبت، دما و… مقاوم شود. ممکن است برایتان سوال ایجاد شود که چگونه مقاومت ورقه کرکره را بالاتر ببریم؟ مسلما حتی اگر روی ورقه ها را با مواد ضد زنگ هم بپوشانید کافی نیست. زیرا در اثر گذر زمان لایه ضد زنگ هم دچار آسیب شده و از بین خواهد رفت. به همین جهت برای مقاوم سازی این ورقه ها از پوششی به نام پوشش گالوانیزه استفاده می‌کنند.

ورقه های آهنی موجدار که دارای پوشش گالوانیزه هستند مقاومت بالایی در برابر دما، رطوبت و… دارند. بنابراین در همه‌ی محیط ها می‌توان از ورقه های آهنی گالوانیزه استفاده کرد. علاوه بر مقاومت خوبی که این ورقه ها نسبت به نمونه های مشابه دارند، از نظر ظاهری هم جلوه‌ زیباتر و براق تری از خود به نمایش می‌گذارند. ورقه های موجدار یا کرکره ای در طرح های مختلفی قابل فرم دهی هستند. به همین جهت هم در انواع مختلفی طبقه بندی می‌شوند. طراحی این ورقه ها به شکل سینوسی، ذوزنقه ای، شادولاین و… انجام می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها