واقعیت مجازی در صنعت ساختمان - پلتفرم مشاورمون
واقعیت مجازی در صنعت ساختمان - پلتفرم مشاورمون

واقعیت مجازی در صنعت ساختمان

  1. Home
  2. »
  3. واقعیت مجازی در صنعت ساختمان

بررسی واقعیت مجازی یا Virtual Reality

بشر همه روزه در حال برداشتن گام های بزرگی در زمینه‌ی رشد و پیشرفت تکنولوژی‌ است. واقعیت مجازی یا Virtual Reality  هم یکی از مواردی است که انسان تلاش کرده به کمک آن مرزهای بین فضای واقعی و فضای مجازی را بردارد. این موضوع را در مجموعه مشاورمون مورد بررسی قرار می‌دهیم. انسان این کار را با استفاده از فناوری رایانه ای انجام می‌دهد. بنابراین یک محیط سه بعدی که به واقعیت شبیه سازی شده است را می‌سازد. خیلی از افراد ممکن است واقعیت مجازی را فقط منحصر و محدود به بازی های ویدیویی و کامپیوتری بدانند. در حالیکه امروزه بشر گام های فراتری را برداشته است. آنقدر پیشرفت در این زمینه زیاد بوده که این فناوری وارد حیطه معماری و طراحی سازه هم شده است. فرض کنید خانه ای دارید که آن را به سبک دلخواه خود ساخته اید. از فضای نشیمن تا آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی و… را با سلیقه خودتان طراحی و رنگ آمیزی کرده اید. اینها در واقعیت مجازی قابل به تصویر کشیدن است.

سایر کاربردهای واقعیت مجازی

به ادامه بررسی بررسی واقعیت مجازی یا Virtual Reality  می‌پردازیم. تمام جزئیات کار از برشکاری ها تا نحوه استفاده و ترکیب رنگ ها را می‌توانید از طریق واقعیت مجازی در پیش چشمان خود مجسم سازید. برخلاف سایر صفحه نمایش ها مثل نمایشگر تلویزیون، لپ‌تاپ و… شما در واقعیت مجازی یک تجربه بصری کاملا واقعی خواهید داشت. این روزها در فضاهای تفریحی اتاق هایی برای تجربه واقعیت مجازی در نظر گرفته شده اند تا علاقه‌مندان وارد آن‌ها شوند.

در بعد تفریحی هم این فناوری مورد توجه قرار گرفته است. مخاطب با گذاشتن هدست در گوش و زدن یک عینک مخصوص می‌تواند با دنیای جذاب سه بعدی به تعامل بپردازد. برای اینکه این تجربه به شکل واقعی تر احساس شود، تلاش می‌شود تا حواس مختلف بینایی، شنوایی، لامسه و گاهی حتی حواس بویایی به کار بیفتند. در ابعاد  دیگری هم از واقعیت مجازی استفاده می‌شود. تصاویر پانورامای ۳۶۰ درجه شکل دیگری از واقعیت مجازی را پیش روی مخاطب قرار خواهند داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها