هوش مصنوعی در ساختمان سازی - پلتفرم مشاورمون
هوش مصنوعی در ساختمان سازی - پلتفرم مشاورمون

هوش مصنوعی در ساختمان سازی

  1. Home
  2. »
  3. هوش مصنوعی در ساختمان سازی

در این مقاله به معرفی هوش مصنوعی در ساختمان سازی خواهیم پرداخت. هوش مصنوعی در بخش های مختلف صنایع گوناگون این روزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از بخش هایی که هوش مصنوعی در آن به شدت مورد استقبال و توجه قرار گرفته است، صنعت ساخت و ساز می‌باشد. به همین جهت می‌خواهیم این موضوع را به کمک تیم مشاورمون مورد بررسی قرار دهیم. در صنعت ساختمان سازی هوش مصنوعی می‌تواند در طراحی سازه، بسیار کمک کننده باشد. زمانی که مدل های سه بعدی از طریق هوش مصنوعی و توسط متخصصان معماری طراحی می‌شوند، بینش لازم برای گام های بعدی ایجاد خواهد شد. برای مثال از این طریق هر آن چه که برای طراحی، مدیریت، برنامه ریزی، زیرساخت ها و… لازم دارید مشخص خواهد شد. از مزیت های طراحی الگوهای سه بعدی با هوش مصنوعی این است که دقت عمل کار در مقایسه با شیوه های سنتی بالاتر می‌رود.

هوش مصنوعی در نقش یک نیروی کمکی

هوش مصنوعی در ساختمان سازی مسلما ریسک انجام پروژه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد. ریسک هایی که در ساخت و ساز ممکن است با آن مواجه شوید می‌توانند در حیطه هزینه ها، ایمنی، کیفیت کار، زمان و… باشند. مسلما اگر در حال انجام یک پروژه بزرگ تجاری باشید، متحمل ریسک های بزرگ‌تری هم خواهید شد. هوش مصنوعی فقط در زمینه طراحی در عملیات ساخت و ساز کارایی ندارد. بلکه در زمینه های دیگر هم می‌توان از هوش مصنوعی یاری جست.

برای مثال یکی از مشکلاتی که در دنیای امروز با آن روبرو هستیم، کمبود نیروی کار یا گران بودن هزینه های مربوط به آن است. اگر بخواهید سازه‌ای را تخریب کنید، شاید در ابعاد کوچک وجود چندین نفر نیرو کافی باشد‌. اما در پروژه های بزرگ به هیچ عنوان وجود چندین نیروی کار انسانی کافی نیست. در اینجاست که هوش مصنوعی به کمک پروژه می‌آید‌. دستگاه های هوشمند زیادی امروزه طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند تا در عملیات ساخت و ساز، تخریب و‌‌‌‌… مورد استفاده قرار گیرند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها