همه چیز درباره جزیره آشپزخانه - پلتفرم مشاورمون
همه چیز درباره جزیره آشپزخانه - پلتفرم مشاورمون

همه چیز درباره جزیره آشپزخانه

  1. Home
  2. »
  3. همه چیز درباره جزیره آشپزخانه
جزیره

همه چیز درباره جزیره آشپزخانه

کابینت های جزیره با عملکرد چند منظوره که در قلب فضای آشپزی قرار می گیرند، می توانند کاربرد و ظاهر آشپزخانه را به شکل چشمگیری افزایش دهند. در صدر فهرست موارد ضروری بازسازی آشپزخانه، جزیره آشپزخانه بیشترین تغییر ممکن و ارزش افزوده را ایجاد کرده است، جزیره آشپزخانه، نحوه استفاده و لذت بردن از شلوغ ترین فضای خانه ی شما را در جهت عملکرد بهتر، تغییر می دهد. گروه مشاورمون هرآنچه که باید قبل از بازسازی آشپزخانه و ساخت جزیره آشپزخانه بدانید، در مقاله پایین توضیح می دهد.

آیا جزیره آشپزخانه ایده خوبی است؟

جزیره آشپزخانه فضای پیشخوان و ذخیره سازی را دقیقاً در جایی که به آن نیاز دارید تعبیه می کند. در نقطه محوری بین مناطق پخت و پز، تمیز کردن و آماده سازی غذا در آشپزخانه شما قرار می گیرد. و مجهز به وسایل و لوازمی مانند سینک ظرفشویی و اجاق گاز، یا صندلی بار برای غذاخوری، است. از سوی دیگر جزیره آشپزخانه می تواند به مرکز فعالیت های اصلی آشپزخانه تبدیل شود. موارد کاربردی استفاد از جزیره آشپزخانه دلیلی است که سازندگان و طراحان مدعی هستند که اضافه کردن یک جزیره آشپزخانه، بیشتر از هر چیز دیگری موجب ارتقاء سطح کیفیت آشپزخانه، کاهش هزینه خرید لوازم و استفاده بهینه از زمان در هنگام کار در آشپزخانه را برای شما به ارمغان می آورد.

اولین موارد استفاده از جزیره آشپزخانه مربوط به کشور آمریکا است. این میزهای کار ساده که در نزدیکی کانون خانه قرار داشت، جایی بود که خانواده ها غذا درست می کردند و سپس ظروف کثیف را می شستند. حتی پس از ظهور کابینت‌های داخلی، و تا نیمه اول قرن بیستم، جزیره آشپزخانه، اغلب با ظاهر و سبک خاص به عنوان مبلمان مستقل در آشپزخانه باقی ماند. این سبک و شیوه امروزه  همچنان با گذشته سالیان دراز ادامه دارد، جزیره آشپزخانه، متریال، رنگ‌ها و طرح‌های متفاوتی را با کابینت‌های دیواری اطراف خود ترکیب و تلفیق می‌کند و جزیره آشپزخانه را به نقطه کانونی فضا تبدیل می‌کند. گروه مشاورمون پیشنهاد می کند، قبل از ثبت سفارش و ساخت جزیره آشپزخانه، به جنس چوب یا نوع فلز، رنگ و بافت صفحه کابینت مورد نظر خود دقت نماید. گروه مشاورمون در قسمت زیر، تمام اطلاعات و ایده های جزیره آشپزخانه را برای ایجاد جزیره آشپزخانه مناسب برای شما مخاطبان عزیز فراهم کرده است. مواردی نظیر: از فاصله ی مناسب برای تردد و گردش کار گرفته تا راه حل های که می توانید جزیره آشپزخانه را مطابق با فضای خاص خود، روش آشپزی و سرگرمی تان سفارشی کنید.

 اندازه مناسب جزیره آشپزخانه

جزیره آشپزخانه باید فضای کافی برای پاسخگویی به نیازهای روزمره شما را داشته باشد، داخل آشپزخانه متناسب به نظر برسد، فضای کافی و مسیرهای مناسبی در اطراف خود داشته باشد. برای آشپزخانه‌های کوچک‌ تر، میزکارممکن است انتخاب بهتری نسبت به جزیره آشپزخانه باشد.

محل قرار گیری جزیره آشپزخانه

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی و لازم در اطراف جزیره آشپزخانه اجراء و رعایت شود. تا جریان آزاد ترافیک در اطراف آن و بین مناطق فعالیت کلیدی در مرکز اجاق گاز، سینک و یخچال ایجاد شود.

انواع جزیره آشپزخانه:

جزیره کشو دار

این جزیره که پس از میزهای کار قدیمی طراحی شده اند، اغلب دارای کشو و قفسه های باز هستند. طراحی ساده آنها در دکوراسیون های داخلی مینیمال، موجب زیبای بصری کافی می شود.

جزیره کشو دار

جزیره کابینت بدون سینک

یک جزیره آشپزخانه مستقل، فضای پیشخوان و کابینت را بدون هزینه سینک یا لوازم اصلی فراهم می کند. قفسه های باز، همانطور که در تصویر پایین نشان داده شده است، می توانند کتاب های آشپزی و ظروف را در دسترس شما نگه دارند.

جزیره کابینت بدون سینک

جزیره آشپزخانه متشکل (کانتر و پیشخوان)

کانتر جزیره با یک صفحه پیشخوان بدون فضای زیرین کابینت، به عنوان میزغذا خوری، همراه با چند صندلی‌ برای نشستن محیط مناسبی ایجاد می کند.

جزیره آشپزخانه متشکل

جزیره آشپزخانه (کانتر پخت و پز)

اجاق گاز در جزیره، آشپز را به سمت مرکز فضای آشپزخانه هدایت می کند. اما بر خلاف اجاق گاز در محدوده کنار دیوار، جزیره پخت و پز، قبلمه و تابه های در حال پخت را بیشتر در معرض دید قرار می دهد و متحمل هزینه تهویه بیشتری می شود.

کانتر پخت و پز

جزیره آشپزخانه متحرک

وقتی به آن نیاز دارید روی چرخ‌های قفل شونده در جای خود قرار می گیرد و وقتی مورد نیاز نیست از سر راه خارج می‌شود. بیشتر جزیره آشپزخانه ها ی متحرک کوچک و مناسب برای آشپزخانه های تنگ و کوچک هستند. برای ساختن جزیره آشپزخانه با چند کابینت در مرکز آشپزخانه، کافی است آنها را پشت سر وهم سطح قرار دهید، و به هم بچسبانید. قسمت بالایی را با یک صفحه کانتر مناسب بپوشانید.

جزیره آشپزخانه متحرک

جزیره آشپزخانه ال شکل (L-SHAPED)

این نوع پیکربندی به مناطق مختلف آشپزخانه اجازه فعالیت می دهد تا یک جزیره واحد را احاطه کنند. یکی از شاخه ها می تواند اجاق گاز داشته باشد و دیگری سینک. یا یک شاخه را به تهیه غذا و یکی را به غذاخوری اختصاص دهد. جزیره آشپزخانه ال شکل در واقع چند منظوره است.

جزیره

جزیره کانتر منحنی (CURVED)

پیوند یک میز آشپزخانه به پشت جزیره راه دیگری برای ادغام فضای غذاخوری است. پیکربندی نشان داده شده در اینجا برای حداکثر راحتی، صندلی در ارتفاع میز استاندارد قرار می گیرد. جزیره آشپزخانه منحنی برای جابجایی صندلی ها به داخل و خارج به فضای کافی نیاز دارد. یخچال زیر پیش‌خوان، یخ‌ساز، یا خنک‌کننده  غذا یا نوشیدنی‌ها را در دسترس مهمانان و اعضای خانواده قرار می‌دهد. بر اساس میزان فضایی که در اطراف جزیره آشپزخانه خود دارید، یک مینی بار مناسب انتخاب کنید. فضا و اندازه فاصله مینی بار جا سازی شده در داخل جزیره به  حداقل 8 سانتی متر فاصله در فضای اطراف و پشت مینی بار نیاز دارد تا کویل‌هایی به درستی تهویه شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها