نکات و ضوابط حمام - پلتفرم مشاورمون
نکات و ضوابط حمام - پلتفرم مشاورمون

نکات و ضوابط حمام

  1. Home
  2. »
  3. نکات و ضوابط حمام

امروز قصد داریم به همراه تیم مشاورمون در خصوص نکات و ضوابط حمام با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. سرویس بهداشتی یکی از نقاط مهم خانه محسوب می‌شود که در اغلب موارد طراحی آن مورد توجه کافی قرار نمی‌گیرد. درست است که ابعاد سرویس بهداشتی نسبت به دیگر قسمت های منزل کمتر است اما استاندارد بودن ساخت و طراحی آن حائز اهمیت است. معمولا در طراحی حمام روی کاشی ها و وسایلی که قرار است در آن نصب شوند، تمرکز می‌شود. جدای از مهم بودن کف سازی، کاشی و وسایل حمام، ابعاد آن هم باید مورد توجه واقع شود. اگر قصد داشته باشید در حمام خود وان قرار دهید باید بدانید که وان های استاندارد بلندی‌شان حدود ۱۵۲ سانتی متر است. عمق وان ها را معمولا مابین ۳۵ تا ۵۰ سانتی متر تخمین می‌زنند. پهنای وان هم در حالت نرمال ۷۶ الی ۸۱ سانتی متر است.

بررسی نکات و ضوابط حمام

به ادامه‌ی بررسی نکات و ضوابط حمام می‌پردازیم. در قسمت قبل در خصوص ابعاد استاندارد وان حمام صحبت کردیم. علاوه بر وان، دوش حمام نیز باید در فضا و ابعادی استاندارد نصب شود. معمولا فضایی که برای اطراف دوش حمام در نظر می‌گیرند، حدود ۸۱ در ۸۱ سانتی متر مربع است. اما اگر بخواهیم بهترین ابعاد ممکن را در نظر بگیریم عددی حدود ۹۱ در ۹۱ سانتی متر مربع است. اگر می‌خواهید در حمام خود از روشویی تک لنگه استفاده کنید به عرضی معادل با ۷۶ سانتی متر احتیاج دارید. اگر فضای حمام شما بزرگ است جهت سهولت بیشتر می‌توانید عرض را حدود ۹۱ الی ۱۰۷ سانتی متر در نظر بگیرید‌. برخی افراد ممکن است تمایل داشته باشند که از روشویی های دو لنگه استفاده کنند. روشویی های دو لنگه در بهترین حالت خود به ۱۸۳ سانتی متر نیاز دارند. اما با عددی معادل با ۱۵۲ سانتی متر پهنا هم می‌توانید به آسانی از روشویی دو لنگه استفاده کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها