نقاشی دکوراتیو - پلتفرم مشاورمون
نقاشی دکوراتیو - پلتفرم مشاورمون

نقاشی دکوراتیو

  1. Home
  2. »
  3. نقاشی دکوراتیو

ویژگی‌های نقاشی دکوراتیو

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص نقاشی دکوراتیو با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید. نقاشی دکوراتیو یک مقوله‌ی گسترده است. برای آشنایی با این سبک نقاشی یک تعریف مختصر ارائه می‌دهیم. نقاشی‌های دکوراتیو در بردارنده‌ی تکنیک ها و روش های مختلفی هستند که بر روی سطوح مختلف نقش می‌بندند. این نقاشی ها که مربوط به دوران معاصر هستند بر روی سطوح، پرداخت های مصنوعی را نمایان می‌کنند. سطوح یاد شده می توانند به شکل چوب، شیشه، تخته، پارچه و… باشند. ممکن است برخی از هنرمندان نقاشی های دکوراتیو را بر روی سفال، چینی، سرامیک و… نیز اجرا کنند.

در نقاشی دکوراتیو معمولا از رنگ‌های اکریلیک استفاده می‌شود‌. یکی از مزیت‌های رنگ‌های اکریلیک این است که نسبت به رنگ‌های روغنی زودتر خشک می‌شوند‌. همچنین تمیز کردن آن‌ها نیز آسان است. زیرا بر پایه ی آب ساخته شده اند. نقاشان دکوراتیو از ابزارهای ویژه‌ای برای ایجاد جلوه‌های خاص استفاده می‌کنند. لعاب‌ها، ژل‌ها، برس‌های مخصوص و… در این دسته قرار می‌گیرند. موضوعات رایجی در نقاشی های دکوراتیو معاصر مورد استفاده قرار می‌گیرند. گل ها، پرندگان، گیاهان، مردم، مناظر، میوه ها و… از موضوعات محبوبی هستند که کاربرد زیادی در این سبک از نقاشی دارند.

چند نکته‌ی تکمیلی در خصوص نقاشی‌های دکوراتیو

در نقاشی‌های دکوراتیو از شیوه‌های خاص رنگ آمیزی استفاده می‌شود. برای مثال طراحان برس خود را با رنگ‌های مختلفی رنگ آمیزی می‌کنند. سپس برس را به روشی هنرمندانه روی سطح مورد نظر می‌کشند. اینجاست که هنر نقاش خودش را نشان می‌دهد. در این حالت هایلایت، رنگ بدنه و سایه را در یک نقطه‌ی زمانی به کار می‌گیرند. این روش باعث می‌شود تا عناصر موجود در نقاشی عمق بیشتری پیدا کنند. در نقاشی‌های دکوراتیو می‌توان با تکنیک های خاص نقاشی، تصاویر را واقعی تر نشان داد. بسیاری از افراد این نقاشی ها را با سایر اجزای دکوراسیون فضای خود تلفیق و ترکیب می‌کنند. در نتیجه دکوری مدرن و خاص می‌سازند. ترکیب رنگ‌ در این سبک اهمیت زیادی دارد. گاهی برای این که ترکیب رنگ به خوبی خود را نشان دهد از یک برس سفت جهت اعمال رنگ روی رنگ دیگر استفاده می‌کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها