نحوه‌ی دیوارکشی آجری - پلتفرم مشاورمون
نحوه‌ی دیوارکشی آجری - پلتفرم مشاورمون

نحوه‌ی دیوارکشی آجری

  1. Home
  2. »
  3. نحوه‌ی دیوارکشی آجری

نحوه‌ی دیوارکشی آجری چگونه است؟

در این نوشتار سعی داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص نحوه‌ی دیوارکشی آجری توضیحاتی را ارائه دهیم. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. آجر کشی یکی از کارهای رایج در صنعت ساخت و ساز است. چینش آجرها نقش بسیار مهمی در نمای نهایی فضا دارد. در ابتدا لازم است تا آجرکشی را تعریف کنیم. در واقع به قرار دادن آجرها به صورت سیستماتیک و منظم آجر کشی یا دیوارکشی آجری می‌گویند. این کار با استفاده از ملات صورت می‌گیرد تا آجر ها به یکدیگر چسبانده شوند. در نهایت یک توده‌ی جامد ساخته می‌شود که قابلیت تحمل فشار بالایی را دارد. انواع مختلفی از آجر و ملات وجود دارند که برای آجر کشی مورد استفاده واقع می شوند. برخی از معروف ترین شاهکارهای معماری در سراسر جهان از آجر ساخته شده اند. نمونه هایی از هنر آجر کشی را می‌توان در اهرام مصر و دیوار چین مشاهده کرد.

انواع آجر

در ادامه‌ی بحث نحوه‌ی دیوارکشی آجری جا دارد تا به معرفی انواع آجر‌ها بپردازیم. آجرها در رنگ‌ها و تنوع‌های مختلفی وجود دارند. نکته کلیدی برای یک نتیجه‌ی عالی، استفاده از آجرهای با کیفیت است. سنگ تراشی های آجری می‌توانند شامل سفال، سنگ، بتن، بلوک و کاشی باشند. معمولاً آجر سفالی و بلوک بتنی در سنگ تراشی ها به وفور استفاده می شوند. برخی از رایج ترین انواع آجر، آجرهای بتنی، آجرهای سفالی سوخته، آجر آهک شنی (آجرسیلیکات کلسیم)، آجرهای خاکستری بادی، آجرهای مهندسی و… هستند. جالب است بدانید که حتی پیشرفته‌ترین ماشین‌آلات هم نمی‌توانند جایگزین حرفه‌ی صنعتگری شوند.

چند نکته‌ی تکمیلی در خصوص نحوه‌ی دیوارکشی آجری

 برای اجرای صحیح کار سنگ تراشی آجری، مهارت زیادی لازم است. در ادامه برخی از مهمترین عوامل دخیل در یک آجرکشی خوب را مورد بررسی قرار می‌دهیم. سعی کنید از آجرهای مرغوب که خوش ساخت هستند استفاده کنید. ملات باید به درستی همسان شده باشد. نظم و ترتیب را در آجر کشی و آجر چینی رعایت کنید. به طور معمول سنگ تراشی آجر به ۲ هفته نیاز دارد تا درست به عمل بیاید. ملات باید حدودا ۱۰ میلی متر به صورت عمودی و افقی باشد. در مشاورمون، از بازسازی تا مرمت ، کارشناسان صنعت پیشرو ما از انجام درست کار اطمینان می دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها