میز بیلیارد و اسنوکر - پلتفرم مشاورمون
میز بیلیارد و اسنوکر - پلتفرم مشاورمون

میز بیلیارد و اسنوکر

  1. Home
  2. »
  3. میز بیلیارد و اسنوکر

امروز قصد داریم به همراه تیم مشاورمون در خصوص میز بیلیارد و اسنوکر و ویژگی‌های آن با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. بیلیارد یکی از ورزش های معروف و سرگرم کننده‌ در سطح جهان است‌ و طرفداران خاص خودش را دارد. بسیاری از افراد در محیط زندگی خود که فضای کافی دارند اقدام به نصب میز مخصوص بیلیارد می‌کنند. این موضوع در ویلاها بیشتر دیده می‌شود. نصب میز مخصوص بیلیارد در فضای ویلا باعث می‌شود تا شرایط برای یک سرگرمی سالم فراهم شود. میزهای بیلیارد با ابعاد مشخصی ساخته می‌شوند و سطح آن‌ها را یک تخته سنگ تشکیل می‌دهد. روی این تخته سنگ نیز با پارچه‌ی مخصوص غالبا سبز رنگ پوشانده می‌شود.

 ظاهر میز بیلیارد و اسنوکر به شکل یک مستطیل است که گوشه‌های این مستطیل انحنا دارند. بر روی میز مخصوص بیلیارد ۶ عدد پاکت یا حفره وجود دارد. این حفره‌ها به جهت هدایت توپ به داخل تعبیه شده اند. محل قرارگیری این پاکت ها یا حفره‌ها گوشه های میز است. علاوه بر حفره هایی که در چهارگوش میز مخصوص بیلیارد قرار دارند، دو پاکت دیگر هم در وسط میز واقع شده اند. میزهای بیلیارد در کارخانه‌ها با ابعاد گوناگونی اعم از کوچک، بزرگ، متوسط و… ساخته می‌شوند. بنابراین در هر فضایی که در اختیار دارید امکان نصب این میزها وجود دارد. برای اندازه گیری جهت ساخت این میزها از نسبت مشخص طول به عرض که دو به یک است استفاده می‌کنند.

چند نکته‌ی تکمیلی

جنس پارچه‌ی سبز رنگی که روی سطح میز مخصوص بیلیارد را می‌پوشاند از پلاستیک است. جنس پلاستیکی در کاهش میزان اصطکاک توپ با میز بسیار موثر است. جنس چوب به کار رفته در میزهای بیلیارد اغلب چوب راش است. در برخی از موارد نیز میز را با استفاده از چوب ام دی اف می‌سازند. این میز قسمت های مختلفی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. مهم ترین قسمت میز بدنه است که در مورد جنس بدنه قبل از این صحبت کردیم. بدنه باید به طور کامل صاف باشد. علاوه بر بدنه پاکت ها یا حفره ها از دیگر اجزای این میز هستند که وجود آن‌ها ضروری است. جنس پارچه‌‌ای که روی سطح این میز را می‌پوشاند ماهوت است. ماهوت به دلیل ضخامت و مقاومتش در اینجا به کار گرفته می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها