مواد تشکیل دهنده بلوک سبک - پلتفرم مشاورمون
مواد تشکیل دهنده بلوک سبک - پلتفرم مشاورمون

مواد تشکیل دهنده بلوک سبک

  1. Home
  2. »
  3. مواد تشکیل دهنده بلوک سبک

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص مواد تشکیل دهنده بلوک سبک با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. با گسترش ساخت و ساز در دنیای امروز شناخت اقسام مصالح، ضروری به نظر می‌رسد. بلوک ها نیز یکی از مصالحی هستند که همواره در همه‌ی عملیات ساخت و ساز به کار می‌روند. بلوک های سبک مابین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم چگالی دارند. همان‌طور که از نام این بلوک ها بر می‌آید، بسیار سبک وزن هستند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که استفاده از بلوک های سبک در ساخت و ساز افزایش پیدا کرده است هم همین مورد می‌باشد. زیرا سبکی آن‌ها باعث کاهش بار و وزن مرده‌ی ساختمان می‌شود‌. برای ساخت دیوارهای غیرباربر ساختمان و همچنین پارتیشن بندی بلوک های سبک از بهترین گزینه ها به شمار می‌روند. در بین بلوک های سبکی که ساخته می‌شوند، یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین بلوک‌ها، هبلکس است.

بررسی مواد تشکیل دهنده بلوک سبک

در ادامه به بررسی مواد تشکیل دهنده بلوک سبک می‌پردازیم. یکی از اصلی ترین مواد در ساختن بلوک ها سیمان است. علاوه بر سیمان، سبک دانه های مختلفی نیز در تولید بلوک های سبک نقش اساسی دارند. سبک دانه ها باعث می‌شوند تا سرعت اجرای تاسیسات بالا برود. سبک دانه ها می‌توانند شامل پوکه های صنعتی و معدنی، رس های انبساط یافته و یا ترکیبی از مواد باشند. سبک دانه ها مزایای زیادی دارند. برای مثال باعث می‌شوند تا بلوک به عنوان عایق صوت، حرارت، سرما و… کاربرد داشته باشد. همچنین در وزن نهایی سازه و سبک بودن آن هم نقش دارند. سبک بودن بلوک باعث می‌شود تا در نهایت سازه استقامت خوبی داشته باشد. شن، ماسه و مخلوط آن دو، آهک های ساختمانی، انواع پودر سنگ و… همگی از افزودنی هایی هستند که برای ساختن بتن مورد استفاده قرار می‌گیرند. باید میزان ترکیب مواد مذکور در ساخت بتن به صورت دقیق باشد. در غیر این صورت کیفیت بلوک مطلوب نخواهد بود‌.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها