مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی - پلتفرم مشاورمون
مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی - پلتفرم مشاورمون

مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی

  1. Home
  2. »
  3. مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی

در این مقاله قصد داریم با کمک تیم مشاورمون به بررسی و مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی بپردازیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. در تولید بلوک های ساختمانی یکی از مواد اصلی و مورد نیاز تولید و ساخت، پوکه است. پوکه ها دارای وزن پایین و ویژگی های خاصی هستند. به همین جهت هم بلوک های مرغوبی را می‌توان با آن‌ها ساخت. پوکه های صنعتی و معدنی از نظر کاربرد، قیمت و… با همدیگر تفاوت دارند. پوکه های معدنی را می‌توان در ساخت پلاسترهای ویژه به کار برد. آن‌ها در تولید عایق های پر کننده یا مصالح ساختمانی به کار می‌روند. در تولید آجرهایی که عملکرد عایق صوتی دارند از پوکه های معدنی استفاده می‌شود. در صنایعی مثل نساجی، پوشش دهی سقف های مختلف، تصفیه خانه ها و… به کار می‌روند. همچنین در محوطه سازی برای گیاهان هم استفاده می‌شوند.

نکات تکمیلی در خصوص مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی

به ادامه‌ی بررسی و مقایسه پوکه معدنی با پوکه صنعتی می‌پردازیم. پوکه های صنعتی که توسط انسان ساخته می‌شود دارای ترکیبی از خاک رس و آب است. برای این که پوکه صنعتی تولید شود، با استفاده از جعبه، خاک رس لازم را به محل اصلی تولید منتقل می‌کنند. ترکیب آب و خاک رس باید به میزان مشخصی باشد تا یک پوکه ی باکیفیت و خمیری حاصل شود. پس از ترکیب کردن خاک رس و آب و حاصل شدن خمیر باید آن را به خوبی ورز داد. این کار تا حد ممکن لازم است که انجام شود.

پس از این مرحله خمیر را از آسیاب های غلتکی مخصوص گذر می‌دهند. سپس مواد برای این که خشک شوند، به کوره های خشک کن منتقل می‌شوند. بعد از این گام پوکه ها آماده به مصرف هستند. بنابراین با توجه به مراحلی که ذکر کردیم از دیگر تفاوت های مابین پوکه های معدنی و صنعتی هزینه‌ای است که برای تهیه آن‌ها لازم دارید. قیمت پوکه های صنعتی نسبت به پوکه های معدنی بیشتر است. پوکه های معدنی به طور طبیعی بعد از این که مواد مذاب موجود در آتش فشان ها با سرعت بالا سرد می‌شوند، به وجود می‌آیند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها