مقایسه بلوک هبلکس و آجر - پلتفرم مشاورمون
مقایسه بلوک هبلکس و آجر - پلتفرم مشاورمون

مقایسه بلوک هبلکس و آجر

  1. Home
  2. »
  3. مقایسه بلوک هبلکس و آجر

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون به بررسی و مقایسه بلوک هبلکس و آجر بپردازیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید. این روزها بیش از هر زمان دیگری شاهد رونق گرفتن ساخت و ساز هستیم. به همین جهت نیز آشنایی با انواع و اقسام مصالح ضروری به نظر می‌رسد. یکی از مصالح بسیار کاربردی در ساخت سازه، آجر است. آجر از خاک رس ساخته می‌شود‌. اگر بیش از اندازه از خاک رس موجود در طبیعت استفاده شود، منابع طبیعی محیط زیست کاهش پیدا خواهند کرد. آجر به دلایلی مثل ارزان بودن، راحت بودن اجرا و طول عمر و استحکام از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. در مقابل آجر با بلوک های هبلکس مواجه هستیم‌.

تحلیل و مقایسه بلوک هبلکس و آجر

به تحلیل و مقایسه بلوک هبلکس و آجر می‌پردازیم. بلوک های سبک یکی از اختراعات انسان محسوب می‌شوند. در واقع ساختار جدیدی دارند که مزایای زیادی را در خود جای داده اند. با پراکندگی یکنواخت حباب های هوا در داخل ملات این بلوک ها ساخته می‌شوند. با پراکندگی یکنواخت مذکور فضاهای خالی در محصول ایجاد شده و وجود این فضاهای خالی یا به اصطلاح خلاء ها در بلوک باعث می‌شود تا بتوان از آن به عنوان عایق صوت، حرارت، سرما و… استفاده کرد. بلوک های آجر در مقایسه با هبلکس وزن و چگالی بیشتری دارند. بعلاوه وجود خاک رس در آن‌ها باعث به خطر افتادن محیط زیست می‌شود‌.

اما بلوک های هبلکس سبک تر هستند. به همین جهت هم باعث افزایش استقامت سازه می‌شوند. بلوک های هبلکس برعکس آجر در ترکیبات خود خاک رس ندارند. بنابراین استفاده از آن‌ها آسیبی به طبیعت وارد نمی‌کند. از نظر طول عمر معمولا بلوک های سبک باعث می‌شوند تا سازه حدود ۱۰۰ سال عمر کند. البته این عدد در مقایسه با وضعیتی که از بلوک های آجری در سازه استفاده شود، کمتر خواهد بود. طول عمر آجر حدود ۵۰۰ سال است. اگر در مناطق زلزله خیز زندگی می‌کنید بهتر است از بلوک های هبلکس که مقاومت بیشتری دارند استفاده کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها