مقایسه بلوک لیکا با سفال - پلتفرم مشاورمون
مقایسه بلوک لیکا با سفال - پلتفرم مشاورمون

مقایسه بلوک لیکا با سفال

  1. Home
  2. »
  3. مقایسه بلوک لیکا با سفال

مقدمه ای بر مقایسه بلوک لیکا با سفال 

در این مقاله قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص مقایسه بلوک لیکا با سفال مطالبی را مطرح کنیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید. زمانی که می خواهید برای انجام کارهای ساختمانی خود بلوک انتخاب کنید، باید به مقاومت آن توجه کنید. در حقیقت برای انجام عملیات ساخت و ساز مصالحی که استحکام آن‌ها بیشتر است، پرکاربردترین هستند. بلوک های لیکا هم در مقایسه با سفال به دلیل ساختار ویژه مقاومت بیشتری دارند. البته منظور ما از این مقاومت، فقط مقاومت فشاری نیست. بلوک های لیکا علاوه بر مقاومت فشاری، در برابر آتش سوزی و حرارت هم دوام بالایی دارند. طبق آزمایش های انجام شده، مقاومت حرارتی بلوک های لیکا نسبت به بلوک های سفالی حدود ۶ برابر بیشتر است. به بیانی دیگر بلوک های لیکا را می توان به عنوان عایق حرارتی نیز در نظر گرفت. 

ساختار بلوک لیکا و سفال
به ادامه‌ی بحث مقایسه بلوک لیکا با سفال می‌پردازیم. از لحاظ ساختاری بلوک های لیکا به گونه ای هستند که حفره های خالی در میان آن‌ها دیده می‌شوند. این حفره ها کاربردهای زیادی دارند. برای مثال سیم ها و کابل های برق از حفره های مذکور عبور داده می‌شوند. چنین امکانی حین استفاده از بلوک های سفالی وجود ندارد. بنابراین برای عبور سیم های برق از بلوک های سفالی باید برش‌کاری انجام گیرد. با انجام برش‌کاری میزان پرتی نیز در پروژه افزایش پیدا خواهد کرد. جالب است بدانید که این امکان وجود دارد تا در میان حفره های بلوک لیکا عایق صوتی تعبیه شود. با این کار بلوک های مذکور به خوبی نقش یک عایق صوتی را ایفاء خواهند کرد. از دیگر تفاوت های قابل توجه بین بلوک لیکا و سفال، وزن آن‌ها است. بلوک های لیکا هم مثل بلوک های هبلکس نسبت به بلوک های سفالی وزن سبک تری دارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها