معماری کلاسیک - پلتفرم مشاورمون
معماری کلاسیک - پلتفرم مشاورمون

معماری کلاسیک

  1. Home
  2. »
  3. معماری کلاسیک

تاریخچه معماری کلاسیک

معماری کلاسیک به عنوان یکی از سبک های معماری بحث امروز تیم مشاورمون است. این معماری برگرفته از معماری یونانی قرن پنجم و معماری رومی قرن سوم است. برجسته ترین نمونه های این سبک را می توان در معابد باستانی یونان و روم مشاهده کرد. با این حال عناصر کلاسیک در خانه های باستانی و ساختمان های عادی نیز یافت می شود.

اصول این سبک معماری

در باب معماری کلاسیک یک معمار رومی بیان می کرد که همه ساختمان ها باید دارای استحکام، سودمندی و زیبایی باشند. وی اصول اساسی طراحی کلاسیک را پایه گذاری کرد. این اصول طراحی شده با فلسفه ی طراحی یونانیان باستان ترکیب شد. آن ها معتقد بودند که معماری باید از منطق و نظمی با تقارن و تناسب کامل پیروی کند. چنین اصولی از طراحی همچنان نیز بر معماری در سطح جهانی اثرگذار است.

ستون ها در این سبک چگونه هستند؟

در معماری کلاسیک ستون یکی از مهم ترین بخش های معماری است. بیشتر ساختمان‌های کلاسیک بر اساس طرح‌های طراحی ستون‌ها به ترتیب زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

نظم دوریک در معماری کلاسیک

در واقع ستون های دوریک بدون پایه هستند. آنها تزئینات بسیار کمی روی خود ستون دارند. نوار افقی فضای بالای ستون ها، با شیارهای عمودی و یک فضای مربع کوچک برای عناصر تزئینی، تزئین می‌شود.

نظم یونی

در معماری کلاسیک ردیف یونی دارای ستون‌های بلندتر و باریک‌تر است. همچنین دارای پایه‌های دایره‌ای و پیچ‌هاست. در این طرح تزیینات طومار مانندی در بالای هر ستون وجود دارد.

راسته قرنتی

این ستون ها دارای سرستون های پرآذین در قسمت بالایی ستون هستند که به شکل زنگ است.  این قسمت دارای حکاکی هایی از برگ ها و سایر عناصر طبیعی است.

ترتیب ترکیبی

در معماری کلاسیک به شکل ترتیب ترکیبی، ستون‌ها ترکیبی از پیچ‌های یونی و تزئینات سرستون کورنتی را نشان می‌دهند.

ستون‌های توسکانی

این ستون ها به شکل ساده با تزئینات کم هستند یا کلا تزئین نشده اند.

3 ویژگی معماری کلاسیک

برای بررسی عناصر کلی دوره معماری کلاسیک با تیم مشاورمون همراه باشید:

تقارن و تناسب: طراحی کلاسیک از این فلسفه پیروی می کرد که همه عناصر یک سازه باید از نظر ریاضی دارای تناسب و تقارن کامل و هماهنگ باشند.

نماها: نمای جلوی یک سازه به طور قابل توجهی دارای ستون ها و تزئینات است. در قسمت بالایی ممکن است ساختارمثلثی شکل و قوسی وجود داشته باشد. این ساختار گاهی اوقات تزئین می شود.

مصالح ساختمانی: سازه های کلاسیک با مصالح محکم و بادوامی مثل سنگ، آجر، مرمر و بتن ساخته می شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها