مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد - پلتفرم مشاورمون
مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد - پلتفرم مشاورمون

مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد

  1. Home
  2. »
  3. مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد

در این مقاله به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم به بررسی مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد بپردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید. یکی از مهم ترین مصالحی که برای عملیات ساخت و ساز در بازار به فروش می‌رسد، بلوک است. این مصالح پیش ساخته برای ساخت قسمت های مختلف یک سازه مورد استفاده قرار می‌گیرند. بلوک ها در مقایسه با مصالح قدیمی نظیر آجر و… از مزیت های زیادی برخوردار هستند. البته زمانی از این مزایا بهره مند خواهید شد که از بلوک های استاندارد استفاده کنید. مسلما اگر به استاندارد بودن بلوک توجه کافی نداشته باشید، مشکلات زیادی دامن گیر شما خواهد شد.

بررسی مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد

اکنون به مشکلات استفاده از بلوک غیر استاندارد می‌پردازیم‌. بلوک ها با توجه به موادی که در ساخت آن‌ها به کار می‌روند و موارد استفاده، از همدیگر متفاوت هستند. بلوک های دیواری، سفالی، سیمانی و… هر کدام باید طبق استانداردهای ویژه ای تهیه و تولید شوند. یکی از مشکلاتی که بلوک های غیراستاندارد به وجود می‌آورند، افزایش وزن مرده‌ی ساختمان است. بلوک ها در وزن و ابعاد خاصی ساخته می‌شوند‌. اگر این وزن و ابعاد بیش از میزان استاندارد باشد، باعث آسیب جدی به بافت سازه خواهد شد. البته برعکس این حالت هم صادق است. بلوک های غیر استاندارد در برابر جذب رطوبت به درستی عمل نمی‌کنند.

به همین جهت هم حادثه هایی که حین ساخت و ساز رخ می‌دهند، ممکن است ناشی از این ضعف باشند. یکی دیگر از معضلات به کار بردن بلوک های غیر استاندارد این است که با خرید مصالح یاد شده قبل از هر ضرر دیگری از نظر مالی متحمل هزینه های زیادی خواهید شد. بلوک های غیر استاندارد مقاومت ساختمان را در برابر حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله کاهش می‌دهند. بلوک ها به عنوان عایق صوت، حرارت و سرما هم به کار می‌روند. اگر بلوک به شکل استانداردی در کارخانه تولید نشده باشد دیگر عملکرد خوبی در جلوگیری از ورود حرارت، سرما و صوت به داخل فضا نخواهد داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها