مزایای هوشمند‌سازی ساختمان - پلتفرم مشاورمون
مزایای هوشمند‌سازی ساختمان - پلتفرم مشاورمون

مزایای هوشمند‌سازی ساختمان

  1. Home
  2. »
  3. مزایای هوشمند‌سازی ساختمان

در این مقاله به کمک تیم مشاورمون قصد داریم نکاتی را در خصوص مزایای هوشمند‌سازی ساختمان با یکدیگر بررسی کنیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید. هوشمندسازی در واقع همان به کار گرفتن نرم افزارها و سخت افزارها برای کنترل یک ساختمان از طریق مانیتورینگ است. معمولا ابزارهای هوشمند را در قسمت‌های مختلف ساختمان نصب می‌کنند. فرقی ندارد که ساختمان مسکونی، تجاری یا غیره باشد. استفاده از وسایل هوشمند سازی ساختمان باعث افزایش امنیت خواهد شد. توسط سیستم‌های هوشمند قسمت‌های مختلف ساختمان به صورت دائم در حال پایش است. سیستم‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی و ساخته شده‌‌اند که به تعادل درعملکرد قسمت‌های مختلف سازه کمک می‌کنند. اگر بخواهیم موضوع را ساده تر بیان کنیم باید اشاره کنیم که با نصب ابزارهای هوشمند‌سازی ساختمان، به راحتی بر تمامی فعالیت‌هایی که در حال انجام است کنترل خواهید داشت. برای مثال سیستم‌های روشنایی، سیستم‌های تهویه، ورودی و خروجی درها، پارکینگ و… همگی به وسیله‌ی سیستم‌های صورتی و تصویری تحت نظارت خواهند بود.

نکاتی در خصوص هوشمند‌سازی

به ادامه‌ی بحث مزایای هوشمند‌سازی ساختمان می‌پردازیم. هوشمندسازی ساختمان‌ها با اهداف و انگیزه‌های خاصی صورت می‌گیرد. مهم ترین مزیت هوشمند کردن یک ساختمان این است که امنیت برقرار می‌شود‌. برای مثال در شرایطی که بحرانی رخ می‌دهد، سیستم‌های هوشمند با تشخیص خطر به سرعت آن را اعلام و اطلاع رسانی می‌کنند. در چنین موقعیتی به راحتی از بروز حوادث و جرایم جلوگیری می‌شود. در شرایطی که سیستم هوشمند خطر را تشخیص دهد، پیام اضطراری را به قسمت‌های مختلف خانه ارسال می‌کند.

سیستم های هوشمند با خاموش نمودن خودکار تجهیزات باعث کاهش مصرف انرژی می‌شوند. همچنین با این کار طول عمر تجهیزات افزایش پیدا می‌کند. اگر بخواهیم این کاهش مصرف انرژی را با یک عدد نشان دهیم‌ باید بگوییم که با نصب این ابزارها حدودا ۲۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می‌شود. سیستم‌های هوشمند این امکان را فراهم می‌کنند که با داشتن یک صفحه نمایش و اینترنت به راحتی بتوانید بر قسمت‌های مختلف خانه‌ یا دفتر کار خود کنترل داشته باشید. عملکرد دستگاه های هوشمند به گونه‌ای است که می‌توانید از نظر زمانی برنامه‌ریزی‌های دلخواه خود را روی آن تنظیم کنید. هوشمند کردن ساختمان‌ها معمولا به دو شکل با سیم و بدون سیم انجام می‌شود‌.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها