مراحل اخذ سند مالکیت املاک - پلتفرم مشاورمون
مراحل اخذ سند مالکیت املاک - پلتفرم مشاورمون

مراحل اخذ سند مالکیت املاک

  1. Home
  2. »
  3. مراحل اخذ سند مالکیت املاک

منظور از سند هر نوشته ای می باشد که بتوان به وسیله آن ادعای مالکیت مکانی را کرد و به نوعی سندیت به حساب می آید این سند می تواند سند املاک و یا مستغلات باشد.

سندها دارای انواع مختلفی هستند که بر حسب هر ملک و یا املاک قابل تعریف می باشند به طور مثال سند ملکی مشاع ، سند ملکی مفروز ، سند ملکی وقفی ، سند تک برگ ، سند ملکی شش دانگ و…

مهم ترین نوع سند را می توان سند ملکی شش دانگ تعریف کرد که به معنای مالکیت شش دانگ یک مکان برای یک شخص می باشد البته که الباقی سند های نام برده شده نیز دارای اعتبار می باشند اما این نوع سند بسیار معتبر می باشد و برای املاک و مستغلات قابل استفاده است.

شاید برای شما جای سوال باشد که آیا ملک و املاک وقف شده هم دارای سند می باشند ؟

این نوع سند برای مکان هایی به کار می رود که مالک آن را وقف کرده است پس خرید و فروش این نوع املاک منوط به اجازه سازمان اوقاف می باشد.

آیا برای اخذ سند مالکیت خود دچار مشکل شده اید ؟

اگر جواب شما بله است پیشنهاد می شود ادامه مقاله را از دست ندهید و همراه ما باشید اگر بعد از خواندن این مقاله هر گونه سوالی داشتید می توانید با گروه مشاورمون در ارتباط باشید تا سوال ها و ابهام های شما رفع شود.

برای درخواست اخذ سند مالکیت املاک چند نوع پیش شرط وجود دارد که در صورت دارا بودن آن می توانید  این درخواست را داشته باشید.

اولا ساختمان ها باید دارای پلاک ثبتی باشند یعنی پلاک ثبت شده ای برای آن ها وجود داشته باشد.

ثانیا برای املاکی می توان درخواست سند داشت که دسترسی به مالک و یا یکی از وراث او مقدور نباشد.

اگر پیش شرط ها را داشتید قدم بعدی تهیه مدارک می باشد اگر ملک و املاک شما قولنامه ای است باید کپی از سند اولیه و یا همان سند مالکیت را ارائه دهید اگر که ملک شما دارای سند مشاعی متقاضی است پس باید سند مشاعی متقاضی را ارائه دهید در صورتی که سند مالکیت به نام شخص متقاضی نباشد پس باید از وی وکالتنامه محضری داشته باشید.

قدم بعدی تهیه نقش ملک می باشد که این کار باید توسط مهندسین نقشه کشی نظام مهندسی صورت گیرد.

در قدم های انتهایی کافیست مدارک هویتی خود را که شامل شناسنامه ، کارت ملی و.. است را در سایت www.sabtemelk.ir  آپلود نمایید و اطلاعات خواسته شده را نیز تکمیل کنید.

پس از انجام قدم های بالا و ظرف زمان 20 روز کاری می توانید کد رهگیری 20 رقمی خود را از دفتر پستی دریافت کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها