مراحل اجرای استخر - پلتفرم مشاورمون
مراحل اجرای استخر - پلتفرم مشاورمون

مراحل اجرای استخر

  1. Home
  2. »
  3. مراحل اجرای استخر

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص مراحل اجرای استخر با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. اگر قصد  دارید در فضای خانه یا ویلای خود به اجرای استخر بپردازید، باید نکاتی را مدنظر خود قرار دهید. اگر می‌خواهید استخر شما از حالت بهینه تری برخوردار شود، در گام اول باید مکان مناسبی را برای اجرای آن در نظر بگیرید. بهتر است علاوه بر توجه به ابعاد فضا سعی کنید از محلی که آفتابگیر باشد، استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود تا استخر در جایی ساخته شود که درختان و گیاهانی که ریشه‌ی بلندی دارند، در آن قسمت وجود نداشته باشند. زیرا وجود ریشه در اعماق زمین ممکن است تاسیسات زیرین استخر را دچار آسیب کند.

بررسی مراحل اجرای استخر

به بررسی مراحل اجرای استخر می‌پردازیم. در ابتدا باید شکل استخر را با مشخصات ابعاد آن رسم کنید. هرچقدر که طرح شما پیچیدگی بیشتری داشته باشد، مستلزم صرف هزینه‌های سنگین‌تری برای ساخت خواهد بود. پس از اینکه استخر شما طراحی شد، باید به دنبال پیمانکار باشید. این کار را می‌توانید بر عهده‌ی یک فرد یا شرکت بگذارید. لازم است تا در خصوص حدود هزینه‌ی مدنظرتان برای ساخت و ساز پیمانکار را مطلع کنید. زیرا او باید با توجه به بودجه‌ی شما از مصالح لازم و با کیفیت استفاده کند. پس از این کار نیز باید مجوزهای لازم اخذ شده و عملیات اجرا آغاز شود. اگر می‌خواهید در ویلا باغ خود استخر بسازید باید مراحلی را که در ادامه می‌گوییم طی کنید.

اولین مرحله‌ی ساخت انجام خاکبرداری است. محل مورد نظرتان برای ساخت استخر لازم است تا خاکبرداری شود. سپس باید بین کاسه استخر و گودبرداری یک دیوار حائل ساخته شود‌. پس از خاکبرداری نوبت به لوله گذاری می‌رسد. این مرحله به جهت این که مستقیما در کیفیت آب استخر اثرگذار است، به شدت مهم تلقی می‌شود. حال نوبت به کف سازی و دیوارچینی می‌رسد. کف سازی را می‌توان با بتن ریزی یا بلوک‌های سیمانی انجام داد. بعد از اینکه کف و دیوار خشک شد، نوبت عایق بندی و سرامیک کاری استخر است تا پروژه آماده شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها