مدرسه و کلاس هوشمند - پلتفرم مشاورمون
مدرسه و کلاس هوشمند - پلتفرم مشاورمون

مدرسه و کلاس هوشمند

  1. Home
  2. »
  3. مدرسه و کلاس هوشمند
مدرسه و کلاس هوشمند

مدرسه هوشمند و کلاس هوشمند چیست؟

مدرسه هوشمند، همانطور که از نامش پیداست با مدرسه سنتی متفاوت است. مدرسه هوشمند نوعی مدرسه است که در آن از تجهیزات و فناوری پیشرفته برای پیشبرد روند آموزشی استفاده می شود. دانش آموزان تجربه یادگیری بسیار بهتری را تجربه خواهند کرد زیرا تکنولوژی فرآیند آموزش را سهولت می بخشد و شیوه تدریس از آنچه در ذهن شماست  کاملا متمایز است. کلاس های هوشمند قابلیت برگزاری کلاس درسی را به صورت حضوری و آنلاین فراهم می کند. این روزها شیوه های تدریس به حدی گسترش یافته که به معنای واقعی کلمه برای اجرای روش های تدریس نوین نیاز به ملزومات کمک آموزشی پیشرفته و تکنولوژی آموزشی حرفه ای  جهت کمک به معلمین و اساتید را الزامی می کند. بر خلاف کلاس های هوشمند که در آن کنفرانس های آنلاین در هر زمان و هر مکان, امر آموختن را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم می کند، در روش‌های تدریس قدیمی، سخنرانی‌ها به اندازه گذشته مؤثر و قابل تقدیر نیستند. این روزها، دانش‌آموزان خواهان کسب تجربه یادگیری هستند که ماهیت تعاملی‌تری داشته باشد و کلاس هوشمند متناسب با نیاز امروزی مدرسه هوشمند زمینه ی آموختن سریع و قابل قبول را فراهم می‌کند. گروه مشاورمون در این مقاله برخی از مزایای شگفت انگیز مدارس هوشمند را فراهم کرده است:

  1. دسترسی آسان به اطلاعات

شاید بزرگترین مزیت یک کلاس درس هوشمند سهولت در دست یابی به اطلاعات باشد. دلیل اصلی این است که در کلاس هوشمند  از ابزارهای زیادی استفاده می شود که دارای قابلیت اتصال به اینترنت هستند مانند موبایل، لپ تاپ وتبلت. به لطف این دستگاه های هوشمند، دسترسی دانش آموزان به اطلاعات از طریق  اینترنت آسان تر است. در حال حاضر، دانش آموزان تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد هر موضوعی که می خواهند بیاموزند با یک جستجو ساده در اختیار خواهند داشت. در واقع، در این روش آموزش برای معلمان نیز مفیدتر و ساده تر است. به این ترتیب دانش آموزان می توانند خارج از برنامه درسی از طریق کلاس هوشمند بیاموزند و برنامه ی آموزش آنلاین از طریق به اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی، سطح علمی دانش آموزان را غنی تر می کند.

  1. یادداشت برداری از طریق یک رسانه دیجیتال

یکی از بزرگ ‌ترین ویژگی‌های مدرسه هوشمند این است که دانش‌آموزان می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی مانند خودکار و زبانه یاداشت ‌برداری کنند. به این ترتیب دانش آموزان می توانند به مقدار قابل توجهی در زمان یادگیری خود صرفه جویی کنند. فایده ی دیگر کلاس هوشمند،  نیاز به حمل آن همه دفتر و کتاب درسی سنگین به کلاس نیست. فناوری هایی مانند Google Docs نیز تدوین محتوای آموزشی  و ارائه  آن ها را برای معلمان بسیار آسان کرده است. اشتراک گذاری محتوای آموزشی در کلاس آنلاین می تواند ارزش قابل توجه ای  در نحوه ی تحصیل و سرعت آموختن  دانش آموزان ایجاد کند. رسانه های دیجیتال بستر تحصیل در مدارس هوشمند را برای اولیا و مربیان و حتی دانش آموزان امکان پذیر کرده است. ابزارهای نکته برداری و تحلیل داده ها در این رسانه ها می تواند محیط مجازی کم استرسی را برای ارائه کنفرانس های کلاسی مهیا کند.

  1. درک بهتر موضوعات از طریق ابزارهای دیجیتال

اگر دانش‌آموزان موضوعات را به روشی بهتر و در رسانه دیجیتال  یاد بگیرند، احتمال اینکه یک کلاس هوشمند نتیجه نهایی بسیار بهتری داشته باشد، وجود دارد. در جلسات کلاس آنلاین هوشمند معمولاً از وسایل کمک آموزشی بصری استفاده می کنند. مدیا کمک آموزشی بصری شامل ارائه‌های پاورپوینت، فایل word، جلسات صوتی، و نمایش‌های ویدئویی است. محتوای آموزشی بصری (دیجیتال مدیا) نقش عمده ای در ارائه وانتقال درس ها به گونه ای که قابل درک و فهم  بیشتری باشند، دارد. گاهی اوقات، یک تصویر ساده جایگزین کافی برای هزاران کلمه است.

  1. کلاس هوشمند مناسب برای دانش آموزان غایب

کلاس های هوشمند همیشه در حال ضبط هستند.  در واقع حتی اگر قرار باشد چند جلسه را از دست بدهید، نباید احساس بدی داشته باشید. زیرا همیشه جلسات کلاس های آنلاین در بستر کلاس های هوشمند و ابزارهای دیجیتال به صورت  ویدیوهای ضبط شده،  ذخیره می شوند. که در صورت نیاز به راحتی به آن ها دست می یابند. می‌توانید فیلم‌های آموزشی ظبط شده  را مرور کنید و در صورت عدم فهم و درک صحیح  می توانید به معلمتان تیکت و یا ایمیل بزنید. در کلاس درس سنتی، دانش آموزان همیشه برای دستیابی به مطالب تدریس شده که معلم در اختیارشان قرار می دهد، مشکل دارند.

  1. کاغذ با ابزار دیجیتال جایگزین می شود

هر سال دانش آموزان ازچندین تن کاغذ برای یادداشت برداری استفاده می کنند. امروزه  بر سازگاری با محیط زیست تاکید زیادی می شود و به همین دلیل است که اکثر مشاغل نیز بدون کاغذ پیش می روند. در واقع، با تسهیل یادداشت برداری در ابزارهای دیجیتال، اکنون امکان حفظ محیط زیست  وجود دارد. برگزاری کلاس آنلاین از طریق رسانه دیجیتال باعث جایگزینی استفاده و هدررفت کاغذ می شود. در چنین شرایطی  نیاز به فتوکپی و پرینت وجود ندارد و در نتیجه به کاهش ردپای کربن نیز کمک می شود.

نتیجه گیری

با کمک تکنولوژی در کلاس های هوشمند، دانش آموزان در واقع این شانس را دارند که از متخصصان موضوعات مختلف را یاد بگیرند. که این امکان در کلاس‌های سنتی وجود ندارد، زیرا در کلاس درس سنتی معلمان به موضوعات درسی مختلف رسیدگی می‌کنند. جدای از همه اینها، کلاس های هوشمند فرصت های یادگیری بیشتری را برای دانش آموزان فراهم می کند،  فرآیند یادگیری را سرگرم کننده می کند، به آنها کمک می کند فناوری های جدید را یاد بگیرند، به آنها امکان همکاری با دیگران و یادگیری را می دهد و همچنین نمرات آنها در امتحانات بهتر می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها