مدارک لازم برای پیش فروش خانه - پلتفرم مشاورمون
مدارک لازم برای پیش فروش خانه - پلتفرم مشاورمون

مدارک لازم برای پیش فروش خانه

  1. Home
  2. »
  3. مدارک لازم برای پیش فروش خانه

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص مدارک لازم برای ثبت پیش فروش با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مقاله همراه ما باشید. دانستن نکات لازم در خصوص پیش فروش ساختمان همواره برای شهروندان کمک کننده است. برای اینکه سند رسمی قرارداد پیش فروش ساختمان تنظیم شود، به همراه داشتن یک سری از مدارک الزامی می‌باشد. شما باید سند رسمی مالکیت، سند رسمی اجاره و حق احداث بنا یا قرارداد رسمی را به همراه خود داشته باشید. بعلاوه لازم است پروانه ساخت کل ساختمان هم موجود باشد. شناسنامه فنی مستقل نیز برای هر واحد اخذ گردد. بیمه نامه، تاییدیه مهندس ناظر ساختمان که نشان دهنده‌ی پایان عملیات پی ساختمان است جزء مدارک مورد نیاز برای ثبت پیش فروش به شمار می‌روند. علاوه بر مدارک فوق الذکر باید استعلامات لازم از اداره ثبت اسناد و املاک محل وقوع ملک گرفته شده و پاسخ استعلامات ارائه شود.

نکات تکمیلی

در قسمت قبلی به مدارک لازم برای ثبت پیش فروش اشاره کردیم. قانون پیش فروش ساختمان مزایای زیادی را برای شخص پیش فروشنده در نظر گرفته است. در واقع مدارک لازم برای پیش فروش در ماده ۴ قانون آمده است که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردیم. البته در شرایطی قانون گذار برای پیش فروشنده پرداخت جریمه را نیز پیش بینی کرده است. اگر شخص پیش فروشنده در موعد مقرری که در قرارداد ذکر شده است، واحد را تحویل پیش خریدار ندهد، مستحق پرداخت جریمه خواهد شد. در نظر گرفتن جریمه برای موارد نقض تعهد هم به کار می‌رود.

اگر شخص پیش فروشنده حداکثر طی یک مهلت ۱۰ روزه پس از اعلام دفترخانه اقدامی جهت انتقال رسمی مال انجام ندهد، دفترخانه این کار را به جای او انجام می‌دهد. رسیدگی به دعاوی مربوط به پیش فروش ساختمان طبق قانون بر عهده هیات داوری است. اما در حال حاضر طبق رویه دادگاه محل وقوع ملک به این اختلافات رسیدگی خواهد کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها