مبلمان شهری - پلتفرم مشاورمون
مبلمان شهری - پلتفرم مشاورمون

مبلمان شهری

  1. Home
  2. »
  3. مبلمان شهری

معرفی مبلمان شهری

یکی از ابزارهای رفاهی که برای راحتی شهروندان مورد استفاده قرار می‌گیرد مبلمان شهری است. در مجموعه مشاورمون می‌خواهیم اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع به دست آوریم. علاوه بر راحتی، این مبلمان باعث ایجاد جذابیت بصری در شهر هم می‌شود. زیباسازی شهرها معمولا با در نظر گرفتن فاکتورهای مختلفی نظیر فرهنگ و هویت شهروندان انجام می‌شود. مبلمان های شهری به بیانی ساده در واقع به مجموعه ی وسایل و ابزارهای مورد نیاز هر شهر گفته می‌شود که به جهت آسایش و رفاه شهروندان در سطح شهر نصب می‌شوند. وظیفه‌ی تامین این امکانات بر عهده شهرداری و سایر نهادهای عمومی است.

مزایا و فواید

دامنه‌ی مبلمان شهری بسیار گسترده است. زیرا دربردارنده ی تجهیزات، دستگاه ها و وسایل مختلفی است که در سطح شهر نصب می‌شوند. اشیای نصب شده در سطح شهر با توجه به رنگ، شکل و ماهیت کاربردی که دارند در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان همواره نقش آفرینی می‌کنند. در صورت عدم وجود این امکانات در سطح شهر و بدون پاسخ ماندن نیازهای مردم نظام شهری دچار مشکل خواهد شد. زیرا وجود مجموعه امکاناتی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم، نشان دهنده‌ی هویت یک شهر و فرهنگ آن است. هر گونه ابزار تزئینی، رفاهی، هنری، ارتباطی و… که وجهه و نمای متفاوتی به شهر ببخشند و آن را از سایر شهرها متمایز نمایند در دسته مبلمان شهری قرار می‌گیرند.

در کشورهای توریستی دنیا این مجموعه امکانات به شدت مورد توجه قرار می‌گیرند. زیرا امکانات مذکور نقش بسیار مهمی در ایجاد جذابیت بصری و جذب توریست دارند. در کشور ما هم استان ها و شهرهای توریستی زیادی نظیر تبریز، اصفهان و… وجود دارند که این مسئله در آن‌ها مورد توجه واقع شده است. امکانات شهری تا حد زیادی در تامین سلامت روحی و فیزیکی افراد نقش مثبت دارند. از طرف دیگر با جذب توریست باعث درآمدزایی می‌شوند. در کشورهای اروپایی نیز مجموعه امکانات شهری با طراحی منحصربه‌فردی که دارند توجه ها را به سمت خود جلب می‌کنند. آیتم های موجود در شهر از نظر طراحی، رنگ و جنس باید مختص موقعیت جغرافیایی که در آن قرار دارند ساخته شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها