ماشین آرماتوربندی - پلتفرم مشاورمون
ماشین آرماتوربندی - پلتفرم مشاورمون

ماشین آرماتوربندی

  1. Home
  2. »
  3. ماشین آرماتوربندی

معرفی ماشین آرماتوربندی

یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های ساخت سازه های بتنی استفاده از ماشین آرماتوربندی برای انجام این عملیات است. به همین جهت در مجموعه مشاورمون این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم. علت اهمیت آرماتوربندی این است که تحمل همه‌ی نیروهای کششی سازه بر عهده آرماتورها است. این کار کاملا تخصصی است و نیاز به دقت و نظارت جدی دارد. گاهی اوقات تامین تمام مقاومت فونداسیون بر عهده آرماتور است. قبل از اینکه عملیات بتن ریزی انجام شود مهندسین ناظر باید از آرماتوربندی فونداسیون بازدید کنند. هم‌چنین نباید تا اتمام عملیات بتن ریزی از نظارت بر پروژه غافل شوند.

استفاده از ماشین آرماتوربندی باید به شکل درستی انجام شود تا استحکام سازه به قدر کافی تامین شود. انجام عملیات آرماتوربندی در بخش های مختلف سازه متفاوت است. در نهایت هم استحکام کششی متفاوتی ایجاد خواهد شد. با انجام آرماتوربندی استحکام کششی همواره افزایش پیدا می‌کند. جالب است بدانید که بتن در حالت عادی با اینکه مقاومت فشاری بالایی دارد اما استحکام کششی کافی ندارد. به همین جهت است که در مقابل این نوع فشارها دچار آسیب و در نهایت درهم‌ریختگی می‌شود. با انجام آرماتوربندی استحکام کششی بتن در برابر تنش های محیطی افزایش می‌یابد.

مزیت های آرماتوربندی

استفاده از ماشین آرماتوربندی علاوه بر اینکه دقت کار را بالا می‌برد باعث افزایش سرعت انجام عملیات هم می‌شود. آرماتوربندی در اجرای سازه های بتنی همواره مزایایی دارد که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. با آرماتوربندی سازه بتنی در برابر آب و آتش مقاومت قابل توجهی پیدا خواهد کرد. سیستم ساختمان های دارای آرماتوربندی خوب در مقایسه با سایرین پایدارتر است. با انجام این عملیات امکان شکل دهی بتن در فرم دلخواه وجود دارد. هم‌چنین با آرماتوربندی دیگر ساختمان از حالت اولیه خود منحرف نمی‌شود. بتن های دارای آرماتور از هزینه نگهداری پایینی برخوردار هستند. در فونداسیون، ستون، سد و… یکی از بهترین گزینه ها استفاده از آرماتور است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها