قدرالسهم - پلتفرم مشاورمون
قدرالسهم - پلتفرم مشاورمون

قدرالسهم

  1. Home
  2. »
  3. قدرالسهم

امروز قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص قدرالسهم با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتهای مطلب ما را همراهی کنید. منظور ما از اصطلاح فوق این است که سهم هر واحد آپارتمان از زمینی که روی آن احداث شده، چه مقدار است. برای مثال یک زمین ۲۰۰ متر مربع مساحت دارد. بر روی مساحت فوق نیز ۴ طبقه ساخته شده باشد. اگر فرض را بر این بگیریم که هر طبقه یک واحد است با چهار مالک مواجه هستیم. هر کدام از چهار مالکی که به آن‌ها اشاره کردیم، یک سهم مشخصی از زمین ساختمان را دارا هستند. در مثالی که از آن یاد کردیم، میزان قدرالسهم هر مالک عددی معادل با ۵۰ متر مربع خواهد بود.

تعیین قدرالسهم

تعیین میزان قدرالسهم هر مالک در موارد زیادی دارای اهمیت است. اگر قرار باشد ارث و میراث فردی تقسیم شود، خانه ای کلنگی خریداری شود و… تعیین سهم هر مالک به صورت جداگانه باید انجام شود. میزان این سهم به صورت دقیق با مطالعات و محاسبات کارشناسی انجام می‌شود. زیادتر بودن میزان قدرالسهم هر مالک از یک ملک نشان دهنده‌ی ارزش بالاتر آن است. همچنین هر چقدر که میزان مساحت کلی زمین بیشتر باشد، مقدار سهم هر مالک هم بیشتر خواهد شد.

در کشور ما معمولا خانه‌هایی که بالای ۲۵ سال ساخته شده اند، قیمتشان با توجه به ارزش زمین محاسبه می‌شود‌. اصطلاحا در چنین حالتی می‌گوییم که این خانه ها قدرالسهمی هستند. یکی از مواردی که می‌تواند بر قدرالسهم اثرگذار باشد، وجود متعلقاتی مثل پارکینگ یا انباری است. بستگی دارد که در سند ملک به این موارد اشاره شده باشد یا خیر. اگر در سند به این موارد اشاره صورت نگرفته باشد، در محاسبات هم تاثیرگذار نخواهند بود. البته جا دارد یک نکته‌ی تکمیلی را هم در خصوص پارکینگ و انباری ذکر کنیم. طبق قاعده قیمت موارد ذکر شده فقط حدود ۳ تا ۸ درصد از قیمت واحد مسکونی را تشکیل خواهد داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها