طراحی نورپردازی - پلتفرم مشاورمون
طراحی نورپردازی - پلتفرم مشاورمون

طراحی نورپردازی

  1. Home
  2. »
  3. طراحی نورپردازی

چگونه می‌توان از طراحی نورپردازی استفاده کرد؟

امروز بحث جذاب طراحی نورپردازی در مجموعه ی مشاورمون بررسی می‌شود. در هر پروژه معماری و طراحی داخلی لازم است عناصر زیادی در نظر گرفته شود تا فضای حاصل کاملا کاربردی و راحت باشد. از این نظر طراحی نور و نورپردازی عاملی است که نقش مهمی دارد و نباید از آن غافل شد. در طول روز، برای هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، از انواع مختلف منابع نور استفاده می‌کنیم. دقیقاً به همین دلیل، طراحی نور کلید موفقیت در هر پروژه معماری یا طراحی داخلی است.

طراحی نورپردازی شامل چه مواردی می شود؟

طراحی نورپردازی فرآیندی است که بخشی از هر پروژه معماری و طراحی داخلی  را شامل می شود. بنابراین طراح باید تمام جنبه های مهم نور را که بر فضا تأثیر می‌گذارد، بشناسد. عواملی مانند نوع فضا، رنگ دیوارها، جنس کف پوش و یا نور طبیعی و مصنوعی از جمله موارد دیگری است که در طراحی استفاده می شود. علاوه بر این، باید در مورد استفاده از سیستم های کنترل روشنایی تأمل کرد. به این جهت که همان فضا بتواند با نیازهای مختلف افراد در طول روز سازگار شود. به طور خلاصه، طراحی روشنایی به معنی جستجوی حداکثری آسایش بصری در فضا است.

طراح نور طراحی نور را بر عهده دارد

تجربه و علم طراح نور در طراحی نورپردازی از اهمیت حیاتی برخوردار است. زیرا نورپردازی حرفه ای است که دانش عمیقی در شناخت انواع طیف نور، منابع و لوازم نور پردازی و حتی تا حدی شناخت مبانی دکوراسیون داشته باشد. طراح نور در تعامل با طراح یا معمار است. او از طریق دانش خود در زمینه نورپردازی، ایده ها و فضاهایی را که در ذهن دارند القاء می‌کند.

بنابراین نورپرداز وظیفه ارائه  مشاوره به معماران و طراحان داخلی در مورد سیستم های روشنایی، انواع چراغ ها، نقاط نور و سایر عناصر ضروری برای ایجاد فضای مناسب در یک مکان را بر عهده خواهد داشت. برای دستیابی به نتایج مورد انتظار از طراحی نور چگونگی تأثیر نوع نور بر یک فضا، اشکال و رنگ ها و غیره مهم است.

نحوه برنامه ریزی طراحی روشنایی

در زمان برنامه ریزی برای طراحی نورپردازی بهترین توصیه توجه به جنبه های زیر است:

  • میزان روشنایی
  • کنترل منابع روشنایی
  • نقاط نورانی
  • یکنواختی نور
  • بهره وری انرژی
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها