طراحی نما در ساخت و ساز - پلتفرم مشاورمون
طراحی نما در ساخت و ساز - پلتفرم مشاورمون

طراحی نما در ساخت و ساز

  1. Home
  2. »
  3. طراحی نما در ساخت و ساز

بحث امروز مجموعه ی مشاورمون طراحی نما است که یکی از معیارهای ساخت و ساز است. نمی توان اهمیت ظاهر ساختمان را منکر شد. ظاهر ساختمان حتی می تواند بر نمای محیط اطراف مثل خیابان و در سطح وسیع تر بر شهر اثر بگذارد. طراحی نما توسط معماران با رعایت اصول خاص معماری و طراحی صورت می گیرد. این کار کاملا تخصصی و دارای پیچیدگی های مختص به خود است و برای یک خروجی عالی باید از یک متخصص در این حوزه کمک گرفت. انجام کارهای مربوط به نمای ساختمان معمولا باید در مراحل آخر کار انجام شود. درست است که در انتهای ساخت بنا به سراغ نما می رویم اما باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که اولین و اثرگذار ترین قسمت جالب توجه یک ساختمان نمای آن از بیرون است. نماهای مختلف در تنوع گوناگون توسط معماران طراحی می شوند که می توانید قبل از انتخاب طرح، از نمونه کارهای قبلی بازدید کنید تا طرحی باب میل شما در بیاید. اگر ساختمانی را میبینید که نمای بیرونی آن برای شما جلب توجه می کند، می توانید از معمار مدنظر خود بخواهید تا آن طرح را در نمای سازه ی شما پیاده کند‌.

چند نکته ی جالب توجه:

نمای بیرونی ساختمان جلوه گر نمای درونی آن نیز محسوب می شود. زیرا با دیدن نمای بیرونی تا حدی می توان به سلیقه ی طراح پی برد. در این قسمت تیم مشاورمون در پی آن است تا نکات قابل توجه در طراحی نما را برای مخاطبان بازگو کند. وقتی نمای ساختمان شما قرار است طراحی شود در ابتدا باید موقعیت ساختمان را از نظر جغرافیایی بسنجید. همچنین توجه به بودجه ی کارفرما نیز ضروری است. نوع کاربری ساختمان اعم از مسکونی، اداری، ویلایی و… باید مشخص شود. عناصر و ابزارهایی که در طراحی ساختمان قرار است از آن ها استفاده شود نیز باید به شکل فهرست با ذکر جزییات تدوین و تهیه گردد. پس از تخمین میزان مصالح و متریال مورد نیاز، کیفیت برندهای مختلف نیز باید بررسی شود و بهترین انتخاب با توجه به منابع مالی موجود انجام پذیرد. یکی از کارهای مهمی که هنگام طراحی در واحد های مختلف اداری، تجاری، ویلایی، مسکونی و… باید انجام دهید این است که سبک نما را انتخاب کنید. برای انتخاب سبک نما هم هویت ساختمان باید شناسایی و به تناسب آن، سبک طراحی گزینش شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها