طراحی منظره ‌و محوطه‌سازی - پلتفرم مشاورمون
طراحی منظره ‌و محوطه‌سازی - پلتفرم مشاورمون

طراحی منظره ‌و محوطه‌سازی

  1. Home
  2. »
  3. طراحی منظره ‌و محوطه‌سازی

درباره‌ی محوطه‌سازی بدانیم

محوطه‌سازی در واقع یک علم محسوب می‌شود. برای این کار تمامی خصوصیات کمی و خصوصیات کیفی قطعه‌ای زمین کنار هم قرار داده می‌شود. با تیم مشاورمون برای توضیح بیشتر موضوع همراه باشید. در واقع این عمل دو جزء اصلی دارد. یکی از این اجزا عناصر غیر زنده هستند. برای مثال سنگفرش‌ها در این دسته قرار دارند. جزء دیگری که باید به آن اشاره کنیم در واقع عناصر زنده هستند. به عنوان نمونه‌ای از عناصر زنده گل‌ها را می‌توان نام برد. عناصر زنده را softscape و عناصر غیر زنده را hardscape می‌نامند. در طراحی منظره ما با یکسری از مفاهیم اصلی سروکار داریم. یکی از این مفاهیم یکپارچگی است. در مفهوم یکپارچگی برای انتقال موضوع در طراحی از تأثیر عناصر مختلف استفاده می‌کنیم. در واقع ما یک طرحی را به صورت مداوم در یک منظره پیاده می‌کنیم. این عمل با استفاده از تکرار انجام می‌شود. یکپارچگی در حقیقت همان تصویر کلی ما از یک منظره است.

نکته‌ی دیگر در باب محوطه‌سازی این است که وقتی می‌خواهید یکپارچگی را به‌کار بگیرید سعی کنید تناسب مابین اجسام همچنان حفظ شود. جا دارد کمی با یکدیگر در خصوص مفهوم تناسب صحبت کنیم. تناسب را می‌توان مترادف هماهنگی اجزا معنا کرد. در واقع در یک منظره باید تمامی اجزا و گروه‌ها کاملا هماهنگ و مرتبط با یکدیگر باشند. عدم توازن در منظره ناشی از عدم توجه به اصل تناسب است.

نگاهی بر برخی مفاهیم

مفهوم دیگری که با آن در محو‌طه‌سازی مواجه هستیم، انتقال می‌باشد. این مفهوم یعنی این‌که بیاییم و عناصر اصلی در طراحی را دستکاری کنیم. این عناصر می‌توانند شامل بافت، رنگ، فرم و… باشند. سعی کنید مفهوم انتقال را به صورت تدریجی در کار خود به کار ببرید. اگر طراحی منظره را به بخش‌هایی تقسیم کنید، درک آسان‌تری برای بیننده رقم می‌خورد‌. در این قسمت لازم است کمی در خصوص کاربرد طراحی منظره نیز صحبت کنیم. این هنر بین فضاها ارتباط ایجاد کرده و باعث می‌شود فضای موجود بین سازه‌ها نرم‌تر به نظر برسد. با اعمال محو‌طه‌سازی می‌توانید کیفیت محیط مدنظر را ارتقاء ببخشید. این هنر را می‌توان برای طراحی پارک‌ها، مسیر عبور و مرور مردم، مراکز تفریحی و… به کار گرفت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها