طراحی سقف - پلتفرم مشاورمون
طراحی سقف - پلتفرم مشاورمون

طراحی سقف

  1. Home
  2. »
  3. طراحی سقف

بررسی نکات طراحی سقف

امروز در خصوص اهمیت طراحی سقف در تیم مشاورمون مسائلی را مطرح خواهیم کرد‌. با ما همراه باشید. اگر طراحی دیوارها و سقف به درستی انجام شده باشد نیاز به تزئینات اضافی ندارید. نکاتی را که مطرح خواهیم کرد مورد توجه قرار دهید تا یک طراحی خوب را رقم بزنید.

در طراحی سقف نوع فضا را در نظر بگیرید

در طراحی سقف نوع اتاقی که روی سقف آن کار خواهید کرد بسیار حائز اهمیت است. طراحی سقف اتاق خواب، حمام، اتاق نشیمن و سایر قسمت های خانه بایکدیگر متفاوت است.

سبک داخلی خود را بشناسید

برای ظاهری مدرن، می‌توانید سقف‌های کشویی با چراغ‌های فرورفته روی آن اضافه کنید که می تواند در مرکز اتاق یا در طرفین باشد. همچنین می توانید چند بافت و لایه  در سقف اضافه کنید.

موقعیت  قرارگیری روشنایی را تعیین کنید

چراغ های سقفی نیز هنگام طراحی سقف باید در نظر گرفته شود. در خصوص این‌که چراغ‌ها به چه شکلی نصب شوند باید تصمیم خود را بگیرید. نورپردازی به شما کمک می کند که چگونه سقف خود را طراحی کنید.

ارتفاع سقف را بدانید

برخی از سقف ها بلند و برخی دیگر کوتاه هستند. اگر سقف شما در حال حاضر کوتاه است، نمی توانید از مزایای کناف استفاده کنید. در عوض، می توانید آن را با رنگ های روشن رنگ کنید.

رنگ سقف را در طراحی سقف انتخاب کنید

مانند سایر قسمت های خانه، رنگ سقف بر نمای کلی فضای داخلی تأثیر می گذارد. از رنگ‌های تیره‌تر برای اتاق‌های بزرگ استفاده کنید تا احساس راحتی بیشتری ایجاد کنید. برای اتاق‌های کوچک‌تر، می‌توانید از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید تا بزرگ‌تر به نظر برسند.

به آکوستیک فکر کنید

هنگام طراحی سقف به آکوستیک فکر کنید. شما نباید در یک اتاق احساس کنید در محیط بزرگی قرار دارید. برای جلوگیری از پژواک، می توانید سقف های آکوستیک را اضافه کنید.

عناصر معماری به سقف اضافه کنید

در طراحی سقف می‌توانید تیرهای چوبی، پنل‌های آکوستیک روکش شده، سقف‌های قفسه‌ای، تخته‌های مهره‌ای، چوب‌های بافته شده، صفحه‌های شناور، آثار هنری، مصنوعی یا کاغذ دیواری را اضافه کنید.

اشکال مختلف را امتحان کنید

اشکال هندسی مختلف را برای طراحی سقف امتحان  کنید. می‌توانید به سراغ طرح های مستطیلی یا آنهایی که لبه دارند بروید. می توانید از دایره و منحنی نیز استفاده کنید که  ظاهری نرم و روان به سقف شما می‌بخشند.

چراغ هایی با جهت های مختلف اضافه کنید

جدای از موقعیت نورها، جهت نور نیز مهم است. چراغ هایی را اضافه کنید که به سمت پایین و بالا می تابند. به این ترتیب، می توانند درام بیشتری در سقف شما ایجاد کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها