شومینه‌ - پلتفرم مشاورمون
شومینه‌ - پلتفرم مشاورمون

شومینه‌

  1. Home
  2. »
  3. شومینه‌

شومینه‌های امروزه در انواع و شکل و طرح‌های بسیار مختلفی در دسترس هستند که می‌توانند طیف گسترده‌ای از سلیقه‌ها را پوششش دهند. علاوه بر این پیشرفت تکنولوژی و امکان استفاده از شومینه‌های مدرن با بازدهی حداکثر را به دست داده‌اند.
این شومینه‌ها جزء اولین شومینه‌های ساخت دست بشر هستند، شومینه‌های با سوخت چوب هم برای فضا‌های سرپوشیده و هم برای مکان‌های روباز مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند.
شومینه‌های گازی از سال 1895 مرسوم شدند و از گاز طبیعی برای تولید گرما در آن‌ها استفاده‌ می‌شود. شومینه‌های گازی به دو نوع دودکش دار و بدون دودکش تقسیم‌ می‌شوند که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

شومینه مدرن با سوخت اتانول

این مدل شومینه‌ها تقریباً کارکردی شبیه شومینه‌های گازی بدون دودکش دارند. قیمت ارزان اتانول، عدم انتشار گاز سمی مانند مونوکسید کربن و نصب آسان آن باعث شده است تا استفاده از این نوع شومینه رواج بیشتری داشته باشد. سه نوع شومینه با سوخت اتانول با کاربری‌های مختلف وجود دارد که شومینه پیش‌ساخته، شومینه دیواری و شومینه رومیزی از انواع آن هستند.

شومینه مدرن پیش‌ساخته

این نوع شومینه از دو لایه استیل با یک لایه پشم سنگ در میان آن ساخته شده است. عایق‌کاری باعث‌ می‌شود گرما به دیوارها و بیرون منتقل نشود. این نوع شومینه دود و آلودگی ندارد و از طرفی هم نصب راحتی دارد و تقریباً در هر دیواری قابلیت نصب دارد. همچنین نیازی به دودکش ندارد چون تنها مواد خروجی از سوخت اتانول گرما، دی‌اکسید کربن و آب است.

شومینه مدرن الکتریکی

از شومینه‌های الکتریکی بیشتر در اجرای تئاتر‌ها به دلیل جلوه زیبایی که دارند استفاده می‌شود. این نوع شومینه‌ها تا سال 1950 به دلیل تولید کم الکتریسیته و گران بودن هزینه آن، مورد اقبال قرار‌ نمی‌گرفت. امروزه به دلیل افزایش تولید الکتریسیته و همچنین محیط‌زیست دوست بودن، شومینه‌های الکتریکی بیشتر مورد استفاده قرار‌ می‌گیرند. مزیت شومینه‌های الکتریکی نسبت به بقیه شومینه‌ها قابلیت اتصال آن‌ها به سیستم هوشمند خانگی است که کار با آن را بسیار ساده می‌کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها