شوتینگ چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
شوتینگ چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

شوتینگ چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. شوتینگ چیست؟

معرفی شوتینگ و کاربردهای آن

یکی از سیستم هایی که باعث سهولت در جمع آوری زباله، ملحفه و… می‌شود سیستم شوتینگ زباله است که در مجموعه مشاورمون به بررسی آن می‌پردازیم. در واقع در هر مکانی که زباله ها و پسماندهای زیادی تولید شوند بهتر است یک سیستم این‌ چنینی در نظر گرفته شود. اجرای سیستم یاد شده علاوه بر اینکه فرآیند جمع آوری زباله ها و پسماندها را تسهیل می‌کند، در فضاهای بزرگ از نظر اقتصادی نیز به صرفه است. شوتینگهای زباله همواره دارای چندین دریچه هستند که از آن‌ها به منظور دریافت و خروج زباله استفاده می‌شود. علاوه بر این یک کانال جهت هدایت زباله ها تا پایین ساختمان هم درون این سیستم ها وجود دارد.

محل های استفاده از این سیستم

استفاده از سیستم شوتینگ زباله علاوه بر برج های مسکونی و تجاری در هتل ها، بیمارستان ها، ساختمان های صنعتی و… هم رواج دارد. یکی از اهداف استفاده از سیستم های هدایت زباله رعایت کردن نکات بهداشتی و هم‌چنین جلوگیری از پیچیدن بوی بد است. برای پیشگیری از چنین پیامدهای منفی و آزاردهنده ای درون این سیستم ها دارای قابلیت شست و شو و تهویه است. ممکن است سیستم به گونه ای طراحی شود که مسیر انتقال زباله در محلی خارج از ساختمان قرار گیرد. این سیستم های زباله به سیستم های زباله خارجی معروف هستند. معمولا زمانی از سیستم خارجی استفاده می‌شود که پس از اتمام عملیات ساخت و ساز یک سازه، هیچ محلی برای نصب سیستم انتقال و پرتاب زباله در نظر نگرفته باشند.

به همین جهت در ساختمان های قدیمی شاهد این سیستم های خارجی هستیم. اما رایج ترین شکل نصب سیستم های مذکور به شکل داخلی است. علت اینکه سیستم انتقال و پرتاب زباله از نوع داخلی در نظر گرفته می‌شود این است که در زمان طراحی ساختمان محل خاصی برای نصب این سیستم در نظر می‌گیرند. شوتینگ‌ها همان‌طور که گفتیم با توجه به اینکه در آپارتمان، بیمارستان، هتل و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، دارای امکانات ویژه ای هستند که فرآیند انجام کار را با کیفیت و سرعت بالاتری پیش برود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها