سیستم swot چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
سیستم swot چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

سیستم swot چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. سیستم swot چیست؟

سیستم swot یک روش تحلیل برای برنامه ریزی استراتژیک سازمان ها است. با بهره بردن از این روش، بدون نیاز به استفاده از محاسبات ریاضیاتی و کمّی، می توان وضعیت سازمان را ارزیابی نمود. حروف سیستم swot از اولین حرف کلمات قوت، ضعف، فرصت و تهدید گرفته شده اند. به زبان ساده، تحلیل swot یک روش تحلیل است که به مدیران کمک می کند تا جایگاه خود را در میان رقیبان به خوبی شناسایی کنند. با استفاده از این تحلیل می توان ضعف های سازمان را رفع کرد، نقاط قوت آن را تقویت نمود، فرصت ها را شناسایی و تهدیدها را بی اثر کرد.

اهمیت طراحی راهبردها با استفاده از تحلیل swot

بر کسی پوشیده نیست که راهبردهای یک سازمان، روش رسیدن به اهداف آن را تعیین می کنند. اما این راهبردها، خود با داشتن نگاهی همه جانبه به فضای داخلی و عوامل بیرونی سازمان و به وسیله سیستم swot و پس از شناخت نقاط قوت و ضعف و فرصت ها و تهدیدهای سازمان مشخص می شوند. نقاط قوت یک مجموعه، به خوبی نشان دهنده مزیت آن نسبت به سایر رقیبان است. این مزیت ها می تواند شامل بازاریابی مناسب، منابع انسانی باکفایت، خوشنامی برند و … باشد.

نقاط ضعف نشان دهنده مواردی است که یک سازمان، در آن زمینه ها نسبت به رقبای خود فعالیت ضعیفی داشته است. شناخت این ضعف ها برای یک سازمان بسیار حیاتی است و یک مدیر حرفه ای، با بهبود این موارد، بر روی مجموعه خود سرمایه گذاری هوشمندانه ای انجام خواهد داد. شناخت فرصت های بالقوه می تواند به سازمان نیرویی مضاعف ببخشد. در واقع استفاده از این فرصت ها سبب گسترش کسب و کار خواهد شد. مدیرانی با هوش مالی بالا، هرگز از تهدیداتی همچون وجود کالاهای جایگزین و تغییر سلایق مشتریان غافل نمی شوند و با شناسایی این موارد و طراحی استراتژی های لازم، تهدیدها را تبدیل به فرصت می کنند.

تجزیه و تحلیل موقعیت سازمان با سیستم swot

شناخت جایگاه سازمان در بازار، یکی از مهم ترین موارد در طراحی راهبردهای مجموعه برای دستیابی به اهداف آن است. امروزه بسیاری از مدیران با پی بردن به اهمیت فراوان تحلیل سازمان با استفاده از سیستم swot، به دنبال کارشناسانی خبره برای دریافت مشاوره در این زمینه می باشند. مجموعه حرفه ای مشاورمون، با در اختیار داشتن افرادی مجرب، در این راه همراه و پشتیبان شما می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها