سیستم KPI چیست و چه کمکی به مدیران می کند؟ - پلتفرم مشاورمون
سیستم KPI چیست و چه کمکی به مدیران می کند؟ - پلتفرم مشاورمون

سیستم KPI چیست و چه کمکی به مدیران می کند؟

  1. Home
  2. »
  3. سیستم KPI چیست و چه کمکی به مدیران می کند؟

سیستم KPI یا شاخص کلیدی عملکرد، یک سیستم مربوط به ارزیابی و سنجش عملکرد سازمان است. با استفاده از این سیستم، متوجه می شویم عملکرد اجزای سازمان تا چه اندازه در راستای اهداف آن مجموعه می باشد. این شاخص باید در دوره های زمانی مشخص مورد ارزیابی قرار گیرد. در واقع این شاخص می تواند پس از مقایسه شرایط کنونی سازمان با شرایط گذشته، مسیر طی شده را ارزیابی کرده و به بهبود عملکرد آن کمک کند. این سیستم علاوه بر اینکه می تواند مسیر پیشرفت سازمان را نشان دهد، به مدیران در تغییر استراتژی ها و تعیین راهبردهایی کارساز برای رسیدن به اهداف مجموعه کمک می نماید.

نکاتی در مورد شاخص کلیدی عملکرد

سیستم KPI به گونه ای طراحی می شود که برای اجزای مختلف سازمان همچون تیم ها و افراد، وظایف و شاخصه هایی قابل اندازه گیری تعیین می شود تا بتوان عملکرد آن ها را در طول زمان مورد سنجش قرار داد. این شاخص ها در سطوح مختلفی طراحی می شوند. به طوری که شاخص KPI سطح بالا، سازمان را به صورت کلی مورد بررسی قرار می دهد و سیستم KPI سطح پایین، اجزایی همچون بخش های فروش و … را ارزیابی می کند. این ارزیابی ها می تواند به مدیران در انجام سرمایه گذاری های درون و برون سازمانی کمک نماید.

خدمات طراحی تخصصی سیستم KPI

طراحی سیستم KPI باید به خوبی انجام شده باشد تا بتواند اطلاعاتی قابل اعتماد را در اختیار مدیران قرار دهد. این موضوع، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا در صورتی که اطلاعات اشتباه باشند و استراتژی های مدیریتی بر مبنای آن ها به کار گرفته شوند، صدماتی جبران ناپذیر بر سازمان وارد خواهد شد. بدین منظور، مدیران تمایل دارند از کارشناسانی حرفه ای در این زمینه مشاوره تخصصی دریافت نمایند. مجموعه مشاورمون با داشتن دانش و تخصص کافی در این زمینه، همراه و پشتیبان شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر، کافی است از طریق راه های ارتباطی اقدام نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها