سیستم قالب تونلی چیست؟ - پلتفرم مشاورمون
سیستم قالب تونلی چیست؟ - پلتفرم مشاورمون

سیستم قالب تونلی چیست؟

  1. Home
  2. »
  3. سیستم قالب تونلی چیست؟

بررسی سیستم قالب تونلی

در این مقاله قصد داریم به کمک تیم مشاورمون در خصوص سیستم قالب تونلی با یکدیگر صحبت کنیم. تا انتها ما را همراهی کنید. یکی از روش هایی که به جهت اجرای ساختمان هایی که سیستم باربر دیوار و سقف بتنی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم قالب تونلی است. با استفاده از این روش سرعت و کیفیت اجرا افزایش پیدا می‌کند. هم‌چنین رفتار لرزه ای و عملکرد سازه ای مجموعه به دلیل یکپارچه بودن اتصالات بهبود پیدا می‌کند. می‌توان از این سیستم برای ساخت و ساز در حجم انبوه استفاده کرد. ساخت مدارس، زندان، بیمارستان، هتل و… توسط این روش به انجام می‌رسد. با این روش کیفیت نهایی بتن به میزان قابل توجهی بالا می‌رود. به همین علت هم سیستم مذکور از محبوبیت خاصی برخوردار است. یکی از جاهایی که اوایل، این سیستم خودش را بیشتر نشان داد، کشورهای زلزله خیز است. زیرا جزء بهترین سیستم های ساخت و ساز در این مناطق به شمار می‌رود.

ویژگی های این سیستم

سیستم قالب تونلی در برابر بارهای جانبی و قائم به صورت یکپارچه عمل می‌کند. در این قسمت ویژگی های سیستم تونلی را بررسی می‌کنیم. سیستم های مذکور به دلیل عملکرد جعبه ای که دارند، باعث یکپارچه شدن کارکرد سیستم می‌شوند. تقارن سازه ای و هم‌چنین منظم بودن ساختمان از ویژگی های سیستم تونلی است. در سیستم تونلی بارهای قائم و جانبی به دیوار انتقال داده می‌شوند. عملیات اجرای سیستم تونلی نیز به دلیل سیستماتیک بودن قابل برنامه ریزی است. بعلاوه می‌توان همزمان با اجرای دیوار و سقف سرعت کار را بالا برد. سیستم های قالب تونلی ایمنی سایت پروژه را افزایش می‌دهند و با کاهش ضخامت جداره ها باعث ایجاد فضای مفید بیشتری خواهند شد. استفاده از این روش نسبت به دیگر روش های رایج در ساخت و ساز هزینه پایین تری دارد. زیرا با کاهش حجم نیروی انسانی و هزینه های مربوط به آن همراه است. علاوه بر تمام این مزایا پرتی مصالح هم در اجرای این سیستم کمتر است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها