سیستم قاب فولادی نورد سرد - پلتفرم مشاورمون
سیستم قاب فولادی نورد سرد - پلتفرم مشاورمون

سیستم قاب فولادی نورد سرد

  1. Home
  2. »
  3. سیستم قاب فولادی نورد سرد

بررسی سیستم قاب فولادی نورد سرد

سیستم قاب فولادی نورد سرد در دسته‌ی سیستم های ساختمانی پرکاربرد قرار می‌گیرد که در مجموعه مشاورمون به بررسی آن خواهیم پرداخت. معمولا از این سیستم برای اجرای ساختمان هایی که دارای طبقات محدود هستند استفاده می‌کنند. سیستم مذکور متشکل از ورق های فولادی سرد نورد شده است. این ورق ها به جهت تامین کردن پایداری و استحکام سازه به صورت مقاطع سازه ای هستند. در این سیستم ها برای پوشش درونی کار از صفحات و تخته های گچی استفاده می‌کنند. بعلاوه سیستم فوق دارای لایه های عایق حرارتی و صوتی، قطعات مربوط به دیواره خارجی که مربوط به نما است و سایر عناصر تکمیل کننده سازه می‌باشد.

اجرای سیستم های قالب فولادی نورد سرد

اجرای سیستم قاب فولادی نورد سرد معمولا به شکل اجرای خشک است که این کار با استفاده از اتصالات پیچ انجام می‌شود‌. در حقیقت برای اجرا از روش تولید صنعتی استفاده می‌شود. سیستم یاد شده به عنوان یک سیستم سازه ای مستقل در نظر گرفته می‌شود که در انبوه سازی ها، ساختمان های تجاری کوچک، سالن ها، دفاتر و… به کار می‌رود. به راحتی می‌توان سیستم قاب نورد سرد را با اجزای سیستم های سازه ای دیگر ترکیب کرد. برای مثال ترکیب این سیستم با دیوارهای سازه ای بتن آرمه به منظور اجرای ساختمان های گوناگون و طبقات بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای ساختن مقاطع فولادی در این سیستم طبق آیین نامه های مربوطه عمل می‌شود. مقاطع مذکور ابعاد متنوعی دارند. معمولا محدوده تغییرات مربوط به ضخامت این مقاطع مابین شش دهم تا دو و نیم میلی‌متر است. با تکرار قطعات سبک در سیستم قاب نورد سرد، دیوارها و سقف ها ساخته می‌شوند. عناصر فولادی سیستم های قاب فولادی نورد سرد به دو صورت عناصر باربر و عناصر غیر باربر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی پروفیل های فولادی گالوانیزه اعضای سازه ای سیستم های قاب فولادی نورد سرد را تشکیل می‌دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها