سنگ کوارتز - پلتفرم مشاورمون
سنگ کوارتز - پلتفرم مشاورمون

سنگ کوارتز

  1. Home
  2. »
  3. سنگ کوارتز

سنگ کوارتز چیست؟

در این مقاله به کمک تیم مشاورمون می‌خواهیم مطالبی در خصوص کاربرد سنگ کوارتز بیان کنیم. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. سنگ‌های کوارتز در دسته‌ی سنگ‌های زینتی و گران قیمت قرار می‌گیرند. این سنگ‌ها در انواع و اقسام طرح‌های مختلف و رنگ‌های‌ متنوع تولید و عرضه می‌شوند. ممکن است کوارتز را با نام دُر کوهی یا عقیق شناخته باشید. در واقع این سنگ معدنی با ترکیب چندین نوع از سنگ‌های رنگی ساخته شده است‌. به جهت جلوه‌ی بی‌نظیر، این سنگ طرفداران زیادی را به سوی خود جذب کرده است. این سنگ را می‌توان یکی از فراوان ترین مواد معدنی دانست که روی پوسته‌ی زمین وجود دارد‌.  سنگ کوارتز نسبت به دیگر سنگ‌های قیمتی ظاهری سخت تر دارد. همچنین از دوام و استحکام بالاتری هم برخوردار است.

ترکیب شیمیایی استفاده شده در سنگ کوارتز همان سیلیکون دی اکسید است. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم کوارتز به میزان فراوانی در سطح زمین وجود دارد. معمولا در مناطقی نظیر کوهستان‌ها، دریاها و همچنین رودخانه‌ها می‌توانید این سنگ‌های زیبا را در رنگ‌های مختلف پیدا کنید. رنگ سنگ‌ کوارتز ثابت نیست. اگر می‌خواهید متوجه‌ی رنگ اصلی این سنگ شوید، می‌توانید حین طلوع یا در زمان غروب خورشید به این سنگ با دقت نگاه کنید. سنگ‌های کوارتز که کاملا شفاف هستند معمولا نسبت به سایر انواع قیمت بالاتری دارند. در واقع همین شفافیت را می‌توان جزء مزایای این سنگ‌ حساب کرد. شفافیت را می‌توانید با سنجش میزان عبور نور از سنگ بسنجید. هرچقدر این عبور نور بیشتر صورت بگیرد یعنی اینکه سنگ شما شفاف تر و گران‌قیمت تر است. معمولا حین برش سنگ کوارتز قطعاتی که تحت برش قرار می‌گیرند، نسبت به سایر قسمت‌های سنگ پررنگ تر هستند.

کاربرد سنگ کوارتز در جواهرسازی

اینک می‌خواهیم کاربرد سنگ کوارتز را مورد بررسی قرار دهیم. یکی از مهم‌ترین و بیشترین کاربردهایی که این سنگ دارد، استفاده در ساخت جواهراتی مثل انگشتر است. در قسمت نگین پلاک‌های مختلف هم می‌توان از این سنگ‌ها استفاده کرد. به هر شکلی که بخواهید می‌توانید این سنگ را برش دهید و طرح مدنظر خود را ایجاد کنید. سنگ کوارتز در همه‌ی چاکراهای بدن انسان تعادل و توازن ایجاد می‌کند. همچنین در درمان تب، اختلالات تنفسی مثل آسم، مشکلات باروری و نازایی، فشارخون، گرفتگی رگ و… نیز تاثیر مثبت دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها