سنگ های ساختمانی - پلتفرم مشاورمون
سنگ های ساختمانی - پلتفرم مشاورمون

سنگ های ساختمانی

  1. Home
  2. »
  3. سنگ های ساختمانی

خواص سنگ های ساختمانی

سنگ های ساختمانی در انواع مختلف و خواص گوناگون وجود دارند. به همراه تیم مشاورمون نکاتی را در خصوص سنگ های مورد استفاده در ساختمان ذکر خواهیم کرد. اینکه یک سنگ باید چه ویژگی های فیزیکی، ساختاری و سایر خواصی داشته باشد تا به عنوان سنگ ساختمانی توصیه شود به عواملی بستگی دارد. این موضوع به نوع ساخت و موقعیت ساختمان خاص که سنگ در آن استفاده می‌شود بستگی دارد.

بافت و ظاهر سنگ های ساختمانی

بافت و ظاهر سنگ های ساختمانی عامل برجسته ای محسوب می‌شود. سنگ های تیره به طور طبیعی گرما را حفظ می کنند و با گذشت زمان رنگ خود را از دست می دهند. بیشتر سازندگان ترجیح می دهند با سنگ های سبک تر کار کنند زیرا ماندگاری رنگ بیشتری دارند.

دوام و استحکام

استحکام و دوام از خواص ضروری سنگ های ساختمانی است. مقاومت فشاری سنگ توانایی آن را در تحمل وزن تعیین می کند. مقاومت فشاری یک سنگ ساختمانی باید 60 تا 200 نیوتن بر میلی متر مربع باشد. اندازه، ساختار و نوع مواد معدنی یک سنگ ترکیب آن را تشکیل می دهد.

سختی و زبری

یک سنگ سخت می تواند در برابر ارتعاشات مقاومت کند. تست مقاومت برای تعیین سختی سنگ ساختمانی و توانایی آن در برابر سایش و همچنین حرکت استفاده می شود. عدد بالاتر نشان دهنده سنگ سخت تر است.

تخلخل و وزن مخصوص

تخلخل میزان جذب آب توسط سنگ است. سنگ هایی که آب زیادی جذب می کنند، در هوای سرد و یخبندان شروع به از هم پاشیدن می‌کنند. حد جذب سنگ ساختمانی 10 درصد یا کمتر است. سنگ هرچقدر هم سنگین یا محکم باشد اگر پر آب باشد دوام نمی آورد. سنگینی یک سنگ وزن مخصوص آن است. سنگ های قوی تر وزن بالاتری دارند. سنگ ساختمانی باید دارای وزن مخصوص 2.4 تا 2.8 باشند.

مقاومت در برابر آتش سنگ های ساختمانی

سنگ های ساختمانی باید به طور طبیعی در برابر آتش مقاوم باشند. به عنوان مثال، سنگ آهک بهتر از کوارتز در برابر گرما مقاومت می کند و تا زمانی که در اثر رطوبت نرم نشود، یک مصالح ساختمانی ایده آل است. سنگ ساختمانی در انواع گرانیتی، سنگ لوح، آذرین، دگرگونی و… وجود دارند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها