سقف مجوف بتن مسلح - پلتفرم مشاورمون
سقف مجوف بتن مسلح - پلتفرم مشاورمون

سقف مجوف بتن مسلح

  1. Home
  2. »
  3. سقف مجوف بتن مسلح

معرفی سقف مجوف بتن مسلح

در صنعت ساخت و ساز همواره با فناوری های جدیدی روبرو هستیم. یکی از این فناوری های نوین استفاده از سقف مجوف بتن مسلح است که در مجموعه مشاورمون به بررسی آن می‌پردازیم. سقف های مورد اشاره متشکل از دو لایه بتن مسلح هستند که به شکل گسترده ای در قسمت های بالایی و پایینی دال قرار می‌گیرند. حدفاصلی که در این دو لایه وجود دارد با استفاده از ماده ای به اسم یوبوت پر می‌شود. جنس یوبوت‌ از پلی اتیلن است که بیشتر به آن خواهیم پرداخت. محصول مذکور دارای شکل مکعبی و در عین حال مجوف است که آن را شبیه به بلوک های سفالی یا پلی استایرنی می‌کند. با توجه به محاسبات طراحی که مطابق با نیازهای پروژه انجام می‌شود این محصول ابعاد مختلفی دارد.

در این قسمت به نحوه اجرای سقف مجوف بتن مسلح می‌پردازیم. در ابتدا پس از اینکه آرماتورگذاری لایه زیرین انجام شد، یوبوت ها روی شبکه آرماتور زیرین در کنار همدیگر قرار خواهند گرفت. پس از اینکه آرماتورهای لایه بالایی و آرماتورهای برشی میانی در جای خود قرار گرفتند، بتن رویی کار ریخته می‌شود. در نهایت مقطع دال به شکلی در می‌آید که عملکرد بهتری نسبت به مقطع مستطیلی داشته باشد. عدم وجود تیر در دال یکی از مزیت های این نوع دال است. البته جا دارد این نکته را ذکر کنیم که اگر لازم باشد باید تمهیداتی در جهت تامین تیرهای پنهان با توجه به نیازهای طراحی انجام شود.

سایر نکات

معمولا سقف های مجوف بتن مسلح در پروژه های بزرگ به عنوان یک گزینه مناسب مطرح می‌شوند. زیرا با توجه به اینکه در پروژه های بزرگ لازم است که فاصله زیادی بین ستون ها باشد و امکان تغییر دهانه بزرگ برای تامین پارکینگ ساختمان وجود داشته باشد از این سقف ها استفاده می‌شود. در این سقف ها یکسری الزاماتی طبق ضوابط و آیین نامه های موجود باید در راستای ایمنی کار رعایت شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

درباره ما

مجموعه مشاورمون با فعالیت در سه حوزه املاک، معماری و هوش مالی با استفاده از اشخاص با تجربه در این حوزه و همچنین افزایش قدرت مشتریان از طریق انعکاس اطلاعات دقیق سعی بر آن دارد که محیطی مناسب جهت انتخاب بهتر را فراهم سازد.

© تمام حقوق برای وب‌سایت مشاورمون محفوظ است

ورود و ثبت نام

تا
دیگر ارسال مجدد رمز یکبارمصرف به شماره شما امکان پذیر می باشد.
املاک مشاورمون برای دریافت آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها اجازه ارسال نوتیف را صادر کنید.
نادیده گرفتن
اجازه ارسال نوتیف ها